Najlepsza paleta do cieni

Każda z nas wie jak bardzo w codziennym życiu jest dobry i, przede wszystkim, naturalny makijaż. Umiejętność tworzenia naturalnego i profesjonalnego makijażu to wiedza, którą zdobywa się latami i wiele kobiet nie docenia złożoności całego procesu robienia makijażu. Dopiero po porażkach przy pierwszych próbach z nowymi rodzajami kosmetyków do makijażu stwierdzamy, że to trudniejsze niż na początku myślałyśmy i doceniamy pracę zawodowych makijażystek.

Z czego w takim razie składa się taki profesjonalny, dobrze zrobiony i naturalny makijaż? Zaczynając od góry mamy fryzurę, to ją najbardziej widać i to zrobienie właśnie jej często zajmuje najwięcej czasu. Mamy również oprócz tego cztery części naszej twarzy, które znajdują się w centrum i które są równie widoczne i ważne: brwi, rzęsy, powieki i nos. Na końcu zostają nam policzki, usta i trochę mniej widoczna, ale równie ważna szyja i dekolt.

No dobrze. Skoro wiadomo co jest obiektem makijażu, to w takim razie co jest potrzebne do zrobienia dobrego makijażu? Oprócz oczywistej oczywistości jaką są odpowiednio dobrane kosmetyki do makijażu, takie jak cienie do powiek, szminka, puder czy równego rodzaju kremy do zrobienia dobrego makijażu będziemy potrzebowały przede wszystkim dobrych przyborów kosmetycznych.

Podstawowym narzędziem do makijażu bez którego nie da się praktycznie obejść jest gąbka naturalna (tzw. beauty blender). Dzięki niemu będziesz mogła bez żadnego problemu nałożyć na twarz podkład w płynie. Gąbka naturalna jest bardzo miękka i w przeciwieństwie do innych gąbek nie wchłania w siebie tyle podkładu co inne, tańsze gąbki.

Innym rodzajem gąbki, która także jest bardzo ważna, są gąbki z lateksu. Nadają się one wręcz idealnie do nakładania na twarz podkładu i rozprowadzania go, a także do nakładania pudru lub podkładu w kremie lub musie. Gąbki z lateksu są też świetne do rozcierania plam korektora. Jeżeli chodzi o kształt gąbki, to najczęściej poleca się gąbki, które są w kształcie klina, ponieważ dzięki niż można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc twarzy, takich jak okolice nosa czy oczu.

Świetną alternatywą dla tradycyjnego pędzla do pudru jest puszek do pudru. Jest on przede wszystkim bardziej poręczny i wygodniejszy niż pędzel, jeśli chodzi o jego transportowanie w torebce czy poprawianie makijażu w miejscach publicznych. Dodatkowo nie można zapominać o tym, że puder nakładany przy pomocy puszka do pudru jest bardziej wytrzymały i trwalszy.

Kolejnym przydatnym akcesorium jest zalotka. To sprytne narzędzie pozwala na łatwe podkręcanie rzęs. Szczególnie polecana jest kobietom, które nie posiadają naturalnie długich rzęs. Należy jednak uważać żeby nie przesadzić i nie używać zalotki codziennie. Jej częste stosowanie może bowiem osłabić strukturę rzęs i doprowadzić do ich częstszego łamania.

Pęsetka również jest bardzo ważnym narzędziem do makijażu. Znalezienie pęsetki, która byłaby dla nas idealna i pozwalała na dokładne i bezpieczne usuwanie z twarzy wszystkich włosków, wcale nie jest tak proste jakby mogłoby się wydawać. Dlatego należy poświęcić trochę więcej czasu w doborze pęsety specjalnie dla nas.

Jednym z najważniejszych elementów w procesie makijażu jest cieniowanie powiek. Dzięki dobrze zrobionemu cieniowaniu powiek możemy uzyskać prawie każdy efekt. Możemy przykładowo wizualnie powiększyć nasze oczy lub pomniejszyć, poprawić kontrast koloru naszych oczu czy nadać im łagodny lub drapieżny wygląd. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych umiejętności oraz posiadanej przez nas palety cieni.

Jaka jest zatem najlepsza paleta cieni? Nie jest to łatwe pytanie, ponieważ ich wybór na rynku jest ogromny, podobnie jak rozstrzał cenowy.

Najtańsze palety cieni kosztują 15-30 złotych i polecane są głównie do nauki cieniowania. Na start najlepiej zakupić paletę bardziej znanej i renomowanej marki. Można taką dostać już nawet za 50 złotych. Najdroższe palety cieni potrafią kosztować nawet grubo powyżej 200 złotych. Poleca się je jednak przede wszystkim doświadczonym makijażystkom, które wiedzą, które cienie dają jaki efekt, a także które kolory wolno ze sobą łączyć, a których nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here