Jakie tabletki przeciw wypadaniu włosów wybrać?

Jednym ze sposobów na zapobieganie wypadaniu włosów jest stosowanie środków doustnych. Jak wybrać tabletki na wypadanie włosów? Co powinny mieć w składzie dobre preparaty, które będą skutecznie hamowały wypadanie włosów?

Dobre tabletki na porost włosów i takie, które zapobiegają wypadaniu włosów powinny mieć w swoim składzie cały kompleks składników odżywczych istotnych z punktu widzenia rozwoju i wzrostu włosa. Są to najróżniejsze kwasy, proteiny (szczególnie sojowe), niacynę, cynk, a także PABA, dwuwoliany choliny, a także krzem, mangan, drożdże, kwas foliowy. Istnieją na rynku tabletki, które mają w składzie wszystkie te substancje. Tabletki te mają w składzie również dobre nośniki, dzięki którym wszystkie substancje dobroczynne mocniej się wchłaniają.

Poniżej postaramy się wytłumaczyć, jakie znaczenie dla rozwoju włosów mają poszczególne składniki:

Niacyna – jest bardzo przydatna dla zachowania dobrej kondycji skóry głowy.

Cynk – to jeden z najbardziej istotnych mikroelementów dla kondycji włosów. Niekiedy nawet suplementowanie tylko i wyłącznie cynku może przynieść pozytywne efekty: po trzech miesiącach regularnego brania cynku można zauważyć, że włosy są zdecydowanie mocniejsze, że mniej wypadają, a także łatwiej jest je rozczesywać i szybciej rosną. Cynk naturalnie występuje w pestkach dyni i w słoneczniku. Należy jednak uważać, aby nie przesadzać z dostarczaniem sobie cynku, bo może dojść do klasycznego zatrucia, tak jak przy zatruciu metalami ciężkimi. Zbyt duża ilość cynku jest trudna do obniżenia. Dodatkowo, zbyt duża ilość cynku działa silnie rakotwórczo na komórki organizmu.

Jod – to też ważny składnik tabletek zapobiegających wypadaniu włosów. Im więcej jodu,tym lepiej funkcjonuje nie tylko nasza tarczyca, ale też tym lepiej mają się nasze włosy. Niedobór jodu wpływa w pierwszej kolejności na to, że włosy zaczynają być matowe.

Kwas foliowy – odpowiedni poziom kwasu foliowego w organizmie sprzyja prawidłowemu rozwojowi mieszków włosowych. Gdy zabraknie kwasu, włosy będą łatwiej wypadać. Dlatego kobiety, które przygotowując się do ciąży suplementują kwas foliowy obserwują często poprawę stanu fryzury.

Miedź – suplementacja miedzi jest bardzo dobra dla osób, które już zauważyły ubytek włosów.

Żelazo – mimo że nie wpływa bezpośrednio na włosy, to jednak odpowiedni poziom żelaza reguluje odbudowę komórkową na poziomie całego organizmy. Prawidłowo dzielące się komórki produkują dobrej jakości, zdrowe i mocne włosy.
Biotyna – biotyna, podobnie jak żelazo, nie bierze bezpośredniego udziału w budowie włosów, ale podniesienie poziomu biotyny w organiźmie w efekcie będzie wpływać dobrze na porost włosów. Biotyna reguluje prawidłowy metabolizm energetyczny w organizmie.

Suplementacja przeciw wypadaniu włosów: jak stosować?
Stosując tabletki przeciw wypadaniu włosów, koniecznie trzeba zachowywać się zgodnie z instrukcją na ulotce. Nie można przekraczać dziennej dopuszczalnej dawki. Nie należy także przerywać skomplementowania: skutki dostarczania sobie suplementów będą odczuwalne tylko przy regularnym ich zażywaniu. Dodatkowo, należy popijać tabletki przeciw wypadaniu włosów dużą ilością płynu: najlepiej wody. Nigdy nie popijajmy ich napojami gazowanymi, a w żadnym wypadku Pepsi.

Kosmetyki niepodrażniające skóry głowy
Dodatkowo, aby poprawić stan naszych włosów, należy stosować kosmetyki niepodrażniające skóry głowy. Należy zniwelować wpływ stresu na nasz organizm. Koniecznie też przestańmy palić papierosy i pić alkohol.

Kiedy wypadanie włosów jest niepokojące?
Na koniec warto dodać, że włosy na co dzień wypadają: w ilości około 100 sztuk każdego dnia. Nie jest to powód do sięgania po preparaty wspomagające porost włosów ani po tabletki przeciw wypadaniu włosów. Jeśli jednak na naszej szczotce codziennie zostaje garść włosów oraz jeśli cale nasze mieszkanie jest we włosach i jeśli widzimy, że nasza fryzura wyraźnie się przerzedza, wówczas koniecznie trzeba suplementować niektóre składniki – zwłaszcza te opisane wyżej. Dodatkowo, trzeba zacząć zdrowo jeść. Zjadać dużo warzyw i owoców, które są bogate w witaminy E i K. Warto również wybrać się do lekarza, który na podstawie badan może jasno stwierdzić, których substancji brakuje naszym włosom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here