Nastolatki, czyli własny styl, fryzura, szukanie siebie

Nastolatki, to osoby o zwykle bardzo bogatej osobowości, chcące się wyróżnić z tłumu. Bardzo często w doborze ubrań, fryzury, swojego stylu, inspirują się swoimi idolami. Niejednokrotnie można spotkać odważnie ubranych chłopców i dziewcząt, przemierzając ulicami zwłaszcza dużych miast. Dziś mało kogo dziwi nastolatek wyglądający jak typowy „metal”, czy też nastolatka w stylu „punk”. Ilu ludzi na świecie, tyle zróżnicowanych osobowości, wielu młodych ludzi ubiera się niezwykle elegancko, a swoim stylem nawiązuje do czasów z przeszłości.
Fryzury dla nastolatków powinny uzewnętrzniać ich osobowość i temperament. Wiele młodych osób chce poprzez swój styl pokazać coś światu, otoczeniu. Nastolatki, to osoby niezwykle energiczne i często szalone, przez mające duże wodze fantazji. Obecnie modne są fryzury bardzo lekkie, dzięki którym młoda osoba może pokazać atuty swojej urody, wyglądać na pełną energii i chęci do życia oraz podejmowania nowych wyzwań. Duża ilość dostępnych na rynku kosmetyków do stylizacji włosów, a także akcesoriów, które możemy w nie wpiąć powoduje, że głowa może wyglądać zjawiskowo. Dziewczyny, których włosy kręcą się naturalnie nie muszą już walczyć z wielkim nieładem. Loki ułożone na bok, spięte przy czole rzemykiem znakomicie sprawdzą się u dziewczyn chcących wyglądać ekskluzywnie. Niewielka zmiana koloru poprzez „ombre” lub „sombre” może nadać nastolatce zupełnie nowego wyglądu, przy jednocześnie niewielkim wprowadzaniu zmian. Samuraj, to fryzura, która nie tylko cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Panów. Panie, których policzki są lekko okrągłe znakomicie wyglądają w koku spiętym na czubku głowy i resztą włosów puszczoną wzdłuż twarzy. Niezwykle modne wśród młodych Pań, jest wpinanie różnego rodzaju kwiatów i wstążek do włosów. Dzięki tym prostym dodatkom mogą one każdego dnia nadać swojej fryzurze nowego, świeżego wyglądu, jednocześnie nie ingerując ani w długość, ani w kolor swoich włosów.
Zainteresowanie swoim wyglądem, to jednak coraz częściej nie tylko domena Pań. Młodzi mężczyźni także chcą wyglądać atrakcyjnie. Męskie fryzury dla nastolatków kiedyś kojarzyły się jedynie z dredami lub irokezem w krzykliwym kolorze. Młodzi mężczyźni bardzo chętnie noszą fryzurę typu „samuraj”, która dobrze wygląda zwłaszcza u osób mających gęste i mocne włosy. Fryzura ta, to spięty mały koczek z tyłu głowy i wygolone boki. Stworzenie takiej fryzury zajmuje jednak trochę czasu, gdyż młody chłopak musi wytrwale zapuszczać włosy. Znacznie bardziej popularne są fryzury typu „undercut”, w której to podcięcie polega na wygoleniu boków oraz pozostawieniu dłuższej góry, którą można zaczesywać zarówno na boki, jak i do tyłu. Podcięte na krótko po bokach włosy, w naturalny sposób unoszą górne pasma, co sprawia, że fryzura ma lekki i naturalny wygląd. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, dla mniej cierpliwych młodych mężczyzn, jest pozostawienie dłużej góry, którą spokojnie w formie irokeza mogą postawić na żel oraz wygolenie po bokach wielu fantazyjnych wzorów. Należy jednak pamiętać, że aby ta fryzura wyglądała dobrze, należy często odnawiać cięcia wzorów.
Szeroki dostęp do farb i różnego rodzaju kolorów zmywalnych pozwala często modyfikować wygląd fryzury. Kosmetyki i akcesoria do włosów znacznie ułatwiają częste zmiany wyglądu. Warto eksperymentować z wyglądem, szukać swojego stylu i bawić się nim.
Młodzi ludzie mają obecnie możliwość zarówno wyróżnienia się z tłumu krzykliwym i odważnym stylem, kolorowymi włosami, jak i niecodziennymi ubraniami. Wiele osób poprzez zadbane włosy chce po prostu wyglądać doroślej i poważniej. Należy pamiętać, aby bawić się życiem i stylem, nie przestawać eksperymentować i szukać siebie. Młodzieńczy wiek, to czas na eksperymenty i dorastanie, a odrobina szaleństwa nie robi nikomu krzywdy. Każdy młody człowiek ma prawo próbować nowych rzeczy i zmieniać swój wygląd, szukać własnego „ja”. Fryzura, to często sposób, na wyrażenie emocji zewnętrznych, licznie buzujących w młodym człowieku i przekazanie czegoś swojemu otoczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here