Jak wybrać dobrego laryngologa

Bardzo często bagatelizujemy bóle gardła czy krwawienia z nosa, a niejednokrotnie takie objawy wymagają kontaktu ze specjalistą, jakim jest laryngolog. Jak trafić na dobrego specjalistę w tej dziedzinie, jeśli mieszkamy w okolicach Katowic?

Laryngolog Katowice

Lekarz laryngolog zajmuje się leczeniem narządów w obrębie głowy i szyi – gardła, krtani, nosa i uszu. Zakres obowiązków lekarza laryngologa czy tez otolaryngologa jest bardzo szeroki – nie tylko proponuje on leczenie farmakologiczne, ale również przeprowadza niektóre zabiegi chirurgiczne w obrębie leczonych narządów.

Aby umówić się na wizytę u laryngologa konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Niestety, w Polsce w dalszym ciągu kolejki do lekarzy specjalistów są bardzo długie. Im większe miasto, tym większy wybór lekarzy. Szukając specjalisty laryngolog katowice można skorzystać z internetowych wyszukiwarek, które niejednokrotnie oferują również możliwość zapisania się na wizytę on-line. Na każdej tego typu stronie dostępne są również opinie pacjentów o danym lekarzu, nie zawsze jednak warto się nimi sugerować.

Na forach internetowych również znajdziemy bardzo dużą ilość tematów dotyczących wyboru dobrego laryngologa w Katowicach. Przeważnie jedno lub kilka nazwisk powtarza się w takim zestawieniu.

Laryngolog dziecięcy Katowice

Jeśli problemy z gardłem, krtanią, nosem czy uszami ma nasza pociecha, warto wybrać lekarza specjalizującego się w przypadkach dotyczących dzieci.

Do najczęstszych przyczyn konieczności wizyty u laryngologa u dzieci należy przewlekłe wysiękowe zapalenie uszu oraz przerost migdałków gardłowego i podniebiennych. Dzieci mogą skarżyć się na ból w okolicy uszu, gorsze słyszenie, szumy uszne (jeśli w uszach zalega płyn), a także cierpieć na przewlekłe choroby zapalne.

Dobry laryngolog dziecięcy Katowice będzie w stanie prawidłowo rozpoznać jednostkę chorobową u dziecka, a także ustalić jej przyczyny. Laryngolog zajmuje się zarówno leczeniem farmakologicznym (czyli potocznie mówiąc przepisuje lekarstwa), jak i drobnymi zabiegami chirurgicznymi w obrębie uszu, zatok czy gardła. Jeśli jednak przerośnięte migdałki wymagają usunięcia, co jest bardzo częste szczególnie u kilkuletnich dzieci, laryngolog wypisuje skierowanie do szpitala na oddział otolaryngologiczny, w celu wykonania operacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here