Łysienie anagenowe- problem, który przyprawia dzieci o palpitację serca i jest przyczyną głębokiej depresji

Przerzedzenie włosów u dziecka nie jest zjawiskiem normalnym i powinno być jak najszybciej zbadane, gdyż to nie tylko defekt kosmetyczny, ale trauma w kontaktach ze szkolnymi rówieśnikami.

Dlaczego dzieciom wypadają i przerzedzają się włosy?

Przyczyn może być naprawdę wiele, ale podstawowa polega na tym, że one też mogą mieć poważne braki w diecie i im podobnie jak dorosłym może brakować witamin. Skutkiem tego może być łysienie anagenowe u maluchów poniżej 6 roku życia. Dzieci również mogą cierpieć na choroby grzybicze i pasożytnicze lub niestety uczestniczyć w wyczerpującej i długotrwałej chemioterapii. Ich przecież rak nie omija szerokim łukiem.

Kto jest przede wszystkim zagrożony łysieniem anagenowym?

To dzieci o kręconych lub prostych blond włosach. U nich przerzedzenie włosów i słaba ich kondycja są widoczne w pierwszej kolejności. Może wiążę się to z tym, że ich struktura włosa jest nieco cieńsza i słabsza, a być może, z tym że prześwity na ich głowie to skutek tego, że masa owłosienia niszczy się podczas snu, bo wypada- ocierając się o poduszkę. Poza tym u blondynów bardziej widać, że niektóre z odrastających włosów mają ciemniejszy kolor, co martwi wielu rodziców i jest powodem do wzmożonej czujności.

Na czym polega kłopot z leczeniem trychologicznym u dzieci?

Po pierwsze na tym, że są one mniej cierpliwe i trudno im w spokoju znosić serię uciążliwych i długich badań. Po drugie u dzieci trudniej jest określić, czy włosy się odpowiednio zregenerują, gdyż jest za mało przesłanek. U większości małych pacjentów włoski po zastosowaniu odpowiedniej kuracji odrastają samoistnie w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni. Niemniej są przypadki, że walka o odzyskanie włosów trwa latami i nie zawsze jej rezultaty są zadowalające. Łysienie anagenowe mocniej przeżywają dziewczynki, gdyż włosy są podstawowym elementem ich urody i nie da się ich raczej przystrzyc na bardzo krótko, jak w przypadku chłopców.

Czy klinika medycyny estetycznej w przypadku dzieci to dobry pomysł?

Jak najbardziej, gdyż im strasznie zależy, żeby przyśpieszyć leczenie łysienia warszawa rozumie, że dzieci nie chcą uchodzić za szkolne dziwadła i dlatego pragną z całej duszy, by efekty leczenia były widoczne natychmiast. Jednak nie jest łatwo rodzicom, bo to straszne koszty leczenie łysienia Warszawa to miasto, które słono sobie liczy za świadczone usługi, lecz ma do tego prawo, bo jej kliniki medycyny estetycznej są naprawdę na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here