Idealne brwi? To możliwe!

Mówi się czasem, że oczy są zwierciadłem duszy. Zazwyczaj są pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę u osoby, którą poznajemy. Przykładamy dużą uwagę do ich wyglądu i makijażu, zapominając niestety często o brwiach – które są przecież ich oprawą i dopełnieniem. Traktowane nieco po macoszemu, brwi w rzeczywistości mogą znacząco wpłynąć na wygląd naszej twarzy, nadając jej delikatność albo mocniejszy charakter. Warto zatem poświęcić im nieco więcej czasu i sprawić, aby wyglądały naprawdę zjawiskowo.

Podstawowa kwestia to modelowanie brwi – czyli nadanie im odpowiedniego kształtu, oczyszczenie ze zbędnych włosków i meszku oraz odpowiednie ułożenie włosków. Jest to zabieg, który możemy wykonać samodzielnie w domu, aczkolwiek bywa on dość bolesny i długotrwały, a efekt nie zawsze jest zadowalający. Zwłaszcza kilka pierwszych depilacji warto zatem powierzyć profesjonalistom, którzy pomogą nam wybrać odpowiedni kształt i grubość brwi oraz kolor włosków.

Depilację powinna rozpocząć odpowiednia obserwacja twarzy i wyrysowanie pożądanego kształtu brwi. Aby to uczynić, potrzebujemy miękkiej kredki (taka do oczu nada się doskonale) i lustra. Przykładając kredkę pionowo do płatka nosa uzyskujemy punkt, w którym brew powinna się zaczynać. Prowadząc linię od płatka nosa przez środek tęczówki (patrzymy wówczas prosto) do brwi uzyskujemy miejsce załamania brwi, a linia od płatka nosa przez zewnętrzny kącik oka do brwi wyznacza nam jej koniec. Następnie najlepiej jest narysować linie łączące te punkty i otaczające pożądany kształt brwi. Ta metoda pozwala uzyskać naturalny i pasujący do twarzy kształt.

Kolejnym krokiem jest pozbycie się wszystkich włosków, które znajdują się poza narysowanymi liniami. Możemy użyć do tego wosku, pęsety lub – ta metoda pojawiła się na rynku niedawno, ale zyskuje coraz więcej zwolenniczek i zwolenników – bawełnianej nitki.

Depilację przy użyciu pęsety najłatwiej przeprowadzić samodzielnie w domu – jest ona niestety bardzo czasochłonna i dość bolesna. Dodatkowo pęsetą trudno jest usunąć krótkie i delikatne włoski – tzw. meszek. Dużo lepiej sprawdzi się w tym przypadku wosk lub nić.

Depilacja woskiem stosowana jest często przez kosmetyczki – jest ona dość szybka i dokładna. Zdarza się jednak, że wosk może uczulać. Natomiast metodą najbezpieczniejszą jest nitkowanie brwi – polega ono na usuwaniu niechcianych włosków za pomocą odpowiednio skręconej nici bawełnianej. Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, ale daje się wytrzymać, trwa krótko i pozostawia niewielkie zaczerwienienie. Jego wadą jest dość wysoka cena i niewielka dostępność – na rynku wciąż dość trudno znaleźć gabinet, w którym taki zabieg jest wykonywany.

Po usunięciu niechcianych włosków nalezy nadać kolor tym, które pozostały. Posiadaczki ciemnych brwi zwykle nie potrzebują ich farbowania, jednak kobiety o jasnych, bardzo delikatnych brwiach zwykle decydują się na zabarwienie ich henną. Warto pamiętać, że henna to substancja naturalna i może wywoływać uczulenia, dlatego przed jej nałożeniem bezwzględnie należy przeprowadzić próbę uczuleniową. Ponadto, jeśli nigdy jeszcze nie farbowałyśmy brwi, najlepiej na początku zdecydować się na jaśniejszy kolor – jeśli uznamy, że jest za jasny, możemy następnym razem wybrać nieco ciemniejszy, natomiast przesada w drugą stronę wygląda znacznie gorzej – przerysowane, czarne albo bardzo ciemne brwi wyglądają bardzo nienaturalnie i nadają twarzy sztucznego wyglądu.

Jeśli nie farbujemy brwi na stałe, możemy też posłużyć się kosmetykami do ich pielęgnacji i barwienia – na rynku dostępne są tusze, cienie i pomady do brwi o różnych kolorach i konsystencji. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że jeśli wybierzemy zły kolor, możemy się go bardzo szybko pozbyć. Wadą jest zaś krótkotrwałość – makijaż brwi należy zazwyczaj wykonywać codziennie, a zdarza się, że kosmetyki słabszej jakości rozmazują się w ciągu dnia.

Nawet jeśli nie potrzebujemy przyciemniać ani zmieniać koloru brwi, warto na co dzień dbać o nie poprzez ich delikatne czesanie i układanie. W drogeriach dostępne są specjalne szczoteczki i żele do utrwalania kształtu brwi. Dzięki nim nasze brwi będą naturalne, a jednocześnie nieco okiełznane, co nada twarzy łagodniejszego, delikatnego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here