Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym wygląda dobrze? Czy to jest zdrowe? Czy to prawda, że zabieg trzeba regularnie powtarzać? Jakie są skutki uboczne? Powiększanie ust kwasem hialuronowym: plusy i minusy. Sprawdzamy!

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Odpowiada między innymi za elastyczność tkanek oraz jędrność skóry. Ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem. Im jest go mniej, tym starzej wyglądamy. Kobiety, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu jak najdłużej, zwykle stosują kosmetyki, które w składzie mają kwas hialuronowy. Kwas jest też głównym składnikiem substancji, które wstrzykuje się w okolice ust. Dzięki kwasowi aplikowanemu w ten sposób możliwe jest powiększenie ust. Jednak to nie wszystko – kwas hialuronowy działa ujędrniająco i nawilżająco. Dlatego też warto zaaplikować go sobie nawet wtedy, gdy nie zależy nam na napompowaniu ust, ale na tym, aby dłużej wyglądały młodo.
Zabieg jest niestety bolesny i jednocześnie też drogi: to największe wady stosowania tego typu zastrzyków.

Kwas hialuronowy świetnie wyrównuje asymetrię ust, a także modeluje kontur ust. Polska to kraj, w którym jest coraz więcej kobiet powiększających usta. Co ciekawe, wzrasta również ilość mężczyzn, którzy decydują się na zwiększenie objętości swoich ust za pomocą kwasu hialuronowego. Najwięcej kobiet powiększających usta ma więcej niż 27 lat i mniej niż 40. Zabieg ten jest dość drogi i jednocześnie istnieją pewne przeciwwskazania przed stosowanie go przez licealistki, dlatego kobiety nastoletnie rzadko poddają się wypełnianiu swoich warg.
Usta są wypełniane kwasem, nie botoksem. Botoks to substancja porażająca mięśnie twarzy. Jest stosowany do wygładzania zmarszczek, ale nie do pompowania ust. Nie jest to wypełniacz. Czasami, zamiennie do kwasu hialuronowego, używa się tłuszczu pochodzącego z innych partii ciała pacjentki. Substancja pochodząca z ciała kobiety jest dla niej naturalna, dlatego jest mała szansa na szok anafilaktyczny.

Gdzie wstrzykuje się kwas hialuronowy?
Kwasem ostrzykuje się zarówno skórę okalającą usta, jak i samą czerwień ust. Decyzję podejmuje lekarz dokonujący zabiegu. Jego wizytówką powinny być pacjentki, które przeszły już zabieg, dlatego zachęcamy kobiety,które już korzystały z zabiegu do dzielenia się zdjęciami oraz do wpisywania na odpowiednich stronach informacji o osobach, które wykonują zabiegi nie znając się na sztuce.

Jak przygotować się do zabiegu wypełniania ust kwasem?
Na dwadzieścia cztery godziny przed wypełnianiem ust kwasem hialuronowym nie należy spożywać leków działających przeciwzakrzepowo oraz przeciwzapalnie. Dodatkowo, nie można na jedną dobę przed zabiegiem pić alkoholu. Zaleca się również wstrzemięźliwość alkoholową na jedna dobę po zabiegu. Warto także sprawdzić u innego lekarza, jaka jest nasza podatność na opryszczkę oraz aby sprawdzić,czy mamy opryszczkę.

Kto nie powinien powiększać ust kwasem hialuronowym?
Wszystkie kobiety, które są w ciąży, powinny odłożyć plany powiększenia ust na czas połogu. Dodatkowo, osoby, które mają aktywny nowotwór, są jak najbardziej osobami wykluczonymi od stosowania tego typu zabiegów. Osoby, które mają HIV, powinny raczej się wstrzymać, ale warto jeszcze upewnić się u naszego lekarza, na jakim poziomie jest nasza wiremia i ile możemy znieść. Dodatkowo, powiększanie ust opinie nie są dla osób, które mają choroby
autoimmunologiczne. Ze stosowania zabiegu wykluczają także infekcje, zwłaszcza intymne oraz skłonność do powstawania bliznowców.

Zabieg powiększania ust jest przeprowadzany pod znieczuleniem – jest to znieczulenie miejscowe Emlą. Po tym, jak zaaplikuje się znieczulenie, trzeba odczekać około 30 minut. Następnie, trzeba odkazić usta i dopiero później ostrzyknąć usta kwasem hialuronowym. Po zabiegu trzeba schłodzić okolice ust, jeśli występują obrzęki. Usta w pierwszych dniach po zabiegu nie wyglądają spektakularnie. Jednak po upływie jakiegoś czasu możliwe jest już cieszenie się zdecydowanie pozytywnym efektem wizualnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here