Farbowanie dla blondynek

W dzisiejszych czasach zmiana fryzury w krótkim okresie czasu to żaden problem. W jedną chwilę możemy sobie przefarbować włosy i cieszyć się nowym wyglądem. Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na odświeżenie swojego imidżu w ten sposób.

Farbowanie włosy można w domu, zarówno farbami dostępnymi w drogeriach jak i specjalnymi kosmetykami fryzjerskimi, jeżeli ktoś tylko ma do takich produktów dostęp. Na szczęście farby są bezpieczne dla naszego zdrowia i proste w użyciu, dlatego farbowanie włosów jest dostępne nawet dla osób, których nie stać na regularne wizyty u fryzjera i płacenie grubych pieniędzy za usługę, jaką jest farbowanie włosów.

Włosy stanowią ramę dla naszej twarzy i potrafią każdemu doda uroku i podkreślić to, co jest w nas najpiękniejsze. Niestety źle dobrany kolor włosów potrafi też całkiem oszpecić i dodać lat oraz powagi naszej twarzy. W najbardziej komfortowej sytuacji, jeżeli chodzi o farbowanie włosów są blondynki ponieważ ich włosy są najbardziej podatne na przyjęcie barwnika. Można to porównać do malowania ścian. O wiele łatwiej jest pomalować na zielony kolor ścianę białą niż czarną. Dlatego też farbowanie włosów dla blondynek jest najprostsze i daje najpewniejsze efekty, a najmniej powoduje niefajnych niespodzianek.

Przed blondynkami stoi całą gamą produktów, które mogą odmienić ich kolor włosów, a przy tym świetnie podkreślić ich urodę lub odświeżyć look. Należy jednak pamiętać, że potem może być trudno wrócić do swojego naturalnego koloru, zwłaszcza przy wyborze kolorów ciemniejszych. Blondynki bardzo podobają się mężczyznom. Oczywiście właścicielki innych kolorów również, ale przyjęło się w społeczeństwie takie zdanie, że blondynki są atrakcyjne. kolor włosów w odcieniu blond na pewno odmładza, dodaje twarzy świeżości i sprawia, że buzia wygląda trochę bardziej infantylnie.

Blondynki mogą zmieniać, a więc można powiedzieć, że farbować, swoje włosy w sposób naturalny. Wystawianie włosów na słońce, stosowanie miodu, rumianku czy cytryny, zdecydowanie te włosy rozjaśnia i nadaje im jaśniejszy odcień. U niektórych kobiet te włosy są mocno podatne i takie zabiegi wiele w ich wyglądzie zmieniają. Niektóre kobiety od słońca dostają pasemek, innych włosy stają się wręcz białe.

Innym sposobem blondynek na włosy są rozjaśniaczy. Można kupić rozjaśniaczy w sprayu, które świetnie sprawdzą się tylko u blondynek, a mogą rozjaśni włosy aż do czterech tonów. Działanie takiego rozjaśniaczy podkreśla ciepłe powietrze, na przykład z suszarki, i wtedy efekt jest silniejszy. Są też rozjaśniacze o konsystencji podobnej do farby i mogą z nich korzystać panie o każdym kolorze włosów, jednak jeżeli mielibyśmy zdecydować się na taki produkt przy włosach koloru blond to zdecydowanie lepiej przerzucić się na farbę. Farby w dzisiejszych czasach naprawdę dość łagodnie działają na włosy, zwłaszcza w porównaniu z takim rozjaśniaczem. Farby są bogate w przeróżne olejki, dodatkowo o ich zastosowaniu robi się specjalna maskę na włosy. Po rozjaśniaczem za to włosy bardzo się kruszą i można stracić wiele ze swojej objętości. Kiedy jest się blondynką to ma się do wyboru pełną gamę produktów, nawet tych drogeryjnych. Można spokojnie kupić farby marki Garnier, syoss, czy Joanna w dowolnym odcieniu ponieważ nasze włosy powinny chwycić nawet lodowy blond i wszelkie farby kolorowe, bez potrzeby używania specjalnych tonerów.
O farbowane włosy blond należy dbać. Jeżeli wybraliśmy sobie odcień jaśniejszy to możemy używać fioletowych szamponów i płukanek, żeby usunąć żółty odcień z naszych włosów i uzyskać piękny kolor. Jeżeli natomiast wybraliśmy kolor inny niż nasz naturalny to warto zainwestować pieniądze w szampony do włosów farbowanych aby kolor z nich tak szybko nam się nie wypłukał. Jeżeli natomiast chcemy krótkiego efektu to spokojnie możemy kupić szamponetki lub specjalne produkty, tak zwane do pierwszego mycia. Wszystkie one powinny nam się przyjąć na naszych jasnych włosach.
Do farbowania można również wybrać bardziej naturalny sposób, a więc hennę lub indygo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here