Cienie do powiek

Bardzo wiele kobiet interesuje się makijażem i prawidłowymi sposobami na jego wykonanie. Okazuje się bowiem, że zestaw potrzebnych narzędzi i kosmetyków to nie wszystko, czego potrzebujemy. Konieczne są również doświadczenie, precyzja i poczucie dobrego smaku. Warto zapoznać sie z informacjami przedstawionymi w tym tekście, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób wykonać makijaż prawidłowo, bez efektu maski.

Kluczowym czynnikiem jest określenie, jakim jesteśmy typem urody. Wyróżniamy dwa podstawowe typy: ciepły i zimny. Do zimnych typów pasują szarości, błękity, srebro. Wszystkie kolory, które zawierają w sobie niebieski pigment. Zwykle można to zrozumieć przyglądając się palecie barw. Do ciepłych typów pasują natomiast brązy, żółcie, czerwienie, pomarańcze. Warto o tym pamiętać wybierając paletę cieni do powiek. Zwykle są one bardzo bogate kolorystycznie. Czasami kolorów w palecie może być około 20 lub więcej. Trzeba jednak pamiętać że zazwyczaj paletki o szerszej gamie kolorystycznej są również droższe. Warto się zastanowić, ile kolorów na powiekach będzie dla nas przydatnych. Niektóre panie używają tylko jednego rodzaju cienia i są zadowolone. Nie chcą nic zmieniać w swoim makijażu. Inne w ogóle nie używają cieni, ponieważ zazwyczaj się one osypują na policzki i nie jest łatwo je ściągnąć, a nawet jeśli je ściągamy, to razem z podkładem i pudrem. Dlatego wybierając cienie do powiek paleta, powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Może się bowiem okazać, że większości cieni nie będziemy używać w ogóle i okaże się, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto.

Konkretna paleta cieni dobrej jakości może kosztować około 100 zł, ale bez problemu znajdziemy również tańsze, o podobne jakości, trzeba jedynie wiedzieć, które produkty wybierać. Pomocne mogą być filmiki na kanale you tube, gdzie doświadczone testerki kosmetyków dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki temu, możemy wiele zyskać, zwłaszcza pod względem finansowym, ponieważ, nie każda z nas ma środki na to, by testować kosmetyki i z kilku wybierać ten jeden najlepszy. Obietnice producentów na opakowaniu, czasem się niestety nie sprawdzają, ponadto istnieje coś takiego jak ryzyko, że w przypadku naszej cery kosmetyk się nie przyjmie. Zależy to bowiem w znacznej mierze od jej rodzaju. Nasza koleżanka może mieć wspaniałe doświadczenia z danym tuszem czy cieniem do powiek, będzie zachwalała jego konsystencję czy napigmentowanie, a w naszym wypadku okaże się on bublem. Nie jest to częste, ale zdarza sie, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w prawidłowej aplikacji nowego kosmetyku.

Ponadto każda z nas kupuje produkty w drogeriach, po to, żeby działały one zgodnie z naszymi potrzebami. Chcemy nałożyć produkt i wyjść, a nie zastanawiać się, co zrobić, żeby dobrze wyglądał, dlaczego nie trzyma sie wystarczającą ilość czasu, skoro aplikowałyśmy go zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Niestety zdarza się nawet dobrym firmom, które długo istnieją na rynku i znane są ze świetnej jakości, że wypuszcza na rynek produkt, który jest kiepski. Niestety może on zrazić do całej gamy kosmetyków, kobiety i dziewczyny, które nie znają innych kosmetyków tej marki i sprawić, że dana osoba nie kupi więcej żadnego produktu tej marki. Niestety tak to własnie działa i ciężko wygrać z takimi doświadczeniami.

Kobieta, która kupiła podkład znanej firmy, ale z jakichś powodów stan jej skóry zaczął się pogarszać, nie kupi już tego produktu ponownie na pewno, ani nic z tej serii, a prawdopodobnie będzie omijać preparaty tej firmy. Warto poszukać określonej palety cieni w internecie, pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponadto niesie za sobą całe spektrum korzyści. Kupowanie w sieci jest wygodne, nie musimy przecież wychodzić z domu, a paczka pojawi się, przywiezie ją kurier. Czasami można odebrać w paczkomacie. Jeśli będzie odpowiednio zabezpieczona i zapakowana to przyjedzie do nas we właściwym stanie. Zdarza się że paczka ulega uszkodzeniu, ale zawsze możemy ją zareklamować i nie jest to żaden większy problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here