Sztuczne rzęsy ozdobą każdego oka

Niebotycznie długie, niezwykle gęste oraz zalotnie podkręcone rzęsy to marzenie każdej kobiety. Nic zatem dziwnego, że zabiegi przedłużania rzęs są współcześnie jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych bardzo często w wielu gabinetach kosmetycznych.

Na przedłużanie rzęs decyduje się coraz więcej młodych kobiet, które to chcą urzekać swym niesamowitym i powabnym spojrzeniem niejednego mężczyznę. Decydując się na zabieg przedłużania rzęs warto pamiętać o tym, że nie wszystkie metody zapewnią nam w pełni oczekiwany efekt. Czasem nieprofesjonalne przedłużanie rzęs może sprawić, że zamiast naturalnego wachlarza, w okolicy oka pojawi się efekt sztuczności, co nie wygląda zbyt efektownie. Zatem jaką metodę przedłużania rzęs warto wybrać, aby wyglądać niezwykle uroczo i pociągająco?
W celu wykonania tego zabiegu warto udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego oferującego usługi na bardzo wysokim poziomie.
Jeśli zależy nam tylko i wyłącznie na jednorazowym efekcie, to wówczas warto zdecydować się na użycie gotowych szablonów. W palecie dostępnych na rynku kosmetycznym wzorów znajdują się obecnie niezwykle wymyślne kombinacje, począwszy od grubych, kolorowych włosków, a skończywszy na niezwykle ciekawych wycinankach i piórkach. Decydując się na takie rzęsy musimy pamiętać o tym, że nie ponosimy ich zbyt długo, bowiem są one dostosowane tylko do czasowego użytkowania. Takie rzęsy jedno czy dwudniowe doskonale sprawdzają się na kameralnych imprezach okolicznościowych podczas których to chcemy wyglądać oszałamiająco. Natomiast jeśli chcemy cieszyć się z posiadania długich i gęstych rzęs każdego dnia, wówczas musimy zdecydować się na profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym.
Sztuczne rzęsy są często zbierane w kępki, które to składają się z kilku sztuk. W czasie takiego zabiegu przedłużania oraz zagęszczania rzęs, sztuczne kępki rzęs dokleja się do naturalnych rzęs danej klientki. Zabieg ten trzeba wykonać bardzo precyzyjnie i nie należy przesadzić z objętością sztucznych rzęs, gdyż wówczas to z daleka rzuca się w oczy, że są one sztuczne. Ogromną zaletą owych kępek sztucznych rzęs jest dość szybki czas ich aplikacji, w porównaniu z innowacyjną metodą 1:1, a co więcej w tym przypadku można pokusić się o ich samodzielną aplikację. Niemniej jeśli klientka życzy sobie, aby oko było oprawione możliwie jak najbardziej naturalnie, to wówczas te sztuczne kępki się nie sprawdzą, gdyż zdradzają one w widoczny sposób sztuczną ingerencję w ludzkie rzęsy.
Inną metoda przedłużania rzęs jest technika zwana „kocie oko”
, która to polega na przedłużeniu rzęs tylko i wyłącznie w zewnętrznym kąciku oka, dzięki czemu spojrzenie staje się bardziej wyraźniejsze oraz subtelnie podkreślone. Niemniej w przypadku wyboru takiego rozwiązanie trzeba zawsze pamiętać o prawidłowym dobraniu stopnia długości oraz podkręcenia sztucznej rzęsy, bowiem tylko wtedy uzyskuje się naturalny efekt. Jeśli dana klientka salonu kosmetycznego ma swoje rzęsy bardzo krótkie, wówczas to zabieg „kocie oko” nie jest polecany, gdyż efekt końcowy będzie bardzo przeciętny. W takim przypadku najlepiej jest przedłużyć całość rzęs, począwszy od krótszych rozmiarów w wewnętrznym kąciku, a skończywszy na dłuższych, w zewnętrznej części oka.
W ostatnim czasie na topie jest przedłużanie rzęs za pomocą innowacyjnych metod takich jak: 1:1, 2:1, oraz 3:1.
Przedłużanie rzęs 3d to nic innego jak oznaczenie, jaka liczba sztucznych rzęs, ma być doklejana do pojedynczej naturalnej rzęsy. Stosując te innowacyjne metody przedłużania rzęs należy zawsze bezwzględnie pamiętać o tym, że ludzkie rzęsy są bardzo delikatne, mają swoją fazę wzrostu i wypadania, w związku, z tym należy się z nimi obchodzić niezwykle delikatnie. Doczepianie do jednego włoska kolejnych dwóch czy trzech rzęs znacznie go obciąża. Może to ostatecznie doprowadzić do znacznego osłabienia rzęs i w konsekwencji przedwczesne ich wypadanie.
Zatem zamiast niepotrzebnie obciążać naturalne rzęsy, warto dokleić taką ilość sztucznych włosków, która będzie w pełni bezpieczna dla naszych naturalnych rzęs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here