Idealna prostownica do włosów?

Wiele kobiet marzy o lśniących oraz prostych włosach, mimo że natura obdarzyła je mniej lub bardziej kręconymi. Idealnym narzędziem do zamienienia swojej bujnej fryzury w piękne, proste i sypkie włosy jest prostownica.
Bardzo często bywa tak, że kobieta posiadająca proste włosy marzy o tym aby na jej głowie znajdowały się bujne loki dodające jej uroku osobistego. Z kolei panie posiadające na głowie niezwykle piękne kręcone włosy marzą o pięknych, lśniących niemniej prostych, sypkich włosach opadających swobodnie na ramiona.
W celu pokręcenia włosów każdej pięknej pani z pomocą przychodzi sprawdzona od wielu lat lokówka, natomiast paniom chcącym cieszyć się pięknymi, prostymi włosami z pomocą przychodzi innowacyjna prostownica do prostowania włosów.
We współczesnych czasach urządzenie to jest powszechnie stosowane przez niezliczoną ilość kobiet w warunkach domowych oraz w profesjonalnych salonach urody. Prostownica to idealny sprzęt do prostowania kręconych włosów. Obecnie produkt ten jest powszechnie dostępny w wielu marketach elektrycznych. Często się zdarza, że panie stojąc przed półką po brzegi zapełnioną różnorodnymi prostownicami do włosów zastanawiają się jaki model wybrać, aby w pełni sprostał on ich najśmielszym oczekiwaniom.
We współczesnych czasach wielu czołowych producentów zajmujących się produkcją innowacyjnych sprzętów do stylizacji włosów prześciga się we wdrażaniu nowoczesnych technologii, sprawiających że prostownice są bardzo funkcjonalne oraz praktyczne w użytkowaniu. Dokładają oni wszelkich starań, aby włosy każdej kobiety podczas prostowania były w pełni bezpieczne, a przede wszystkim idealnie proste.
Jeśli chodzi o moc dostępnych na rynku tego typu urządzeń to można wyróżnić prostownice o mocy do 100 watt oraz powyżej 101 watt. To właśnie od mocy prostownicy w dużej mierze zależy czas, w jakim się ona nagrzewa. Zasada jest tutaj prosta – im większa moc tym czas nagrzewania się urządzenia jest krótszy.
Decydując się na zakup prostownicy warto również zwrócić uwagę na szerokość płytek. W sprzedaży mamy do wyboru płytki o szerokości do 15 milimetrów, płytki o szerokości 16-30 milimetrów oraz płytki powyżej 31milimetrów. Zazwyczaj prostownice do krótkich włosów mają węższe płytki, natomiast prostownice do dłuższych włosów mają szersze płytki. Kupując prostownice warto też zwrócić uwagę na długości owych płytek. W sprzedaży są dostępne mini prostownice z mini płytkami, standard oraz long.
W przypadku prostownic bardzo dużo się mówi o jonizacji włosów. Zatem warto zakupić model prostownicy wyposażony w tę funkcje, gdyż jonizacja w znacznym stopniu ogranicza ryzyko zniszczenia włosów, zapobiega puszeniu oraz elektryzowaniu się włosów. Niezwykle istotnym elementem każdej prostownicy do włosów jest także regulacja temperatury, która to może być cyfrowa albo manualna .Warto zainwestować w prostownicę, która będzie posiadała funkcję cyfrową, gdyż dzięki niej możemy dopasować temperaturę grzania do rodzaju oraz kondycji naszych włosów.
Warto pamiętać o tym, aby przed ostatecznym wyborem prostownicy dokładnej przeanalizować potrzeby swoich włosów. Inny bowiem model sprawdzi się przypadku włosów cienkich, inny w przypadku włosów grubych a jeszcze inny w przypadku posiadania włosów krótkich.
Aby uchronić się podczas użytkowania prostownicy przed bolesnym oparzeniem warto zakupić prostownice wyposażoną w specjalne rękawiczki ochronne.
Kupując prostownicę warto też zaopatrzyć się w specjalne spraye ochronne, które to skutecznie ochronią nasze włosy podczas prostowania oraz perfekcyjnie je wygładzą. Warto zainwestować w sprawdzone na rynku kosmetycznym preparaty wzbogacone w keratynę, silikony oraz kationowe kompleksy odżywcze, które świetnie chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.
Przy wyborze prostownicy warto zainwestować w takie urządzenie które to posiada regulację temperatury w zakresie od 160 do 220 stopni Celsjusza. Dzięki temu będziemy mogli dostosować odpowiednią temperaturę korzystną dla kondycji naszych włosów.
Obecnie na rynku nie brakuje różnorodnych prostownic do włosów, które potrafią spełnić najśmielsze oczekiwanie każdego nabywcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here