Naturalny wygląd dzięki hennie.

Wesele, prywatka, zabawa karnawałowa — to jedne z najczęstszych powodów farbowania włosów przez kobiety. Czasami bywa też, że robią to bez większych motywów. Odwiedziny u fryzjera są dla niejednej damy wielkim wydarzeniem i zapewne dużą dozą relaksu.
Powstaje jednak pytanie — jakiej techniki użyć tym razem do zafarbowania włosów? Szczególnie jeśli włosy danej pani są już mocno nadwyrężone. Wówczas jednym z ciekawszych pomysłów może być farbowanie włosów henną do brwi. Taki sposób zapewnia dużą niezawodność, mocny kolor i do tego nie niszczy włosów tak jak chemiczne substancje do farbowania włosów.
Inną zaletą użycia henny jest możliwość zrobienia tego w domu. Wystarczy nieco umiejętności i czasu. Poza tym zawsze może nam w tym pomóc siostra lub mama. Niekiedy nawet z powodzeniem zrobi to odpowiednio mąż lub chłopak. Tak czy siak, nie ma z tym większego problemu, by zrobić to w zaciszu swojego domu, we własnej łazience, bez zbędnego wychodzenia z domu.
Jednak dla niektórych pań wyjście do fryzjera stanowi nie lada przyjemność i chętnie spędzają u niego swój czas oraz wydają na wizytę w jego salonie pieniądze. Wówczas należy zaznaczyć także walory finansowe henny. Jako środek prostszy i mniej przetworzony, cechuje się także niższą ceną rynkową i dzięki temu za usługę farbowania włosów henną do brwi także zapłacimy stosunkowo mniej. A efekt może być nawet porażający. Henna daje niepowtarzalny wygląd, takie naturalne i głębokie kolory, dzięki czemu może być niezłą alternatywą dla metod farbowania preparatami syntetycznymi.
Oczywiście henna ma swoje wady. Przede wszystkim jest to dość mała trwałość. Niestety po dość krótkim czasie henna będzie się zaczynała stosunkowo zmywać z włosów. Oczywiście wiele zależy tu także od zastosowanych szamponów, jednak zawsze henna będzie się szybciej zmywała od porządnych farb syntetycznych. Najpierw kolor zacznie ustępować intensywnością, a potem zacznie wychodzić barwa naturalna. Oczywiście w przypadku wzmocnienia własnego koloru włosów henną, nie przyniesie to aż tak kolosalnych skutków, jednak jeśli chodzi o diametralną różnicę koloru włosów, to będzie to bardziej widoczne.
Nietrwałość henny może być także zaletą. Niejedna kobieta lubi tylko od święta mieć rzucony na włosy inny kolor, a potem woli wrócić do swojej naturalnej barwy. Poza tym sam efekt zanikania barwy henny może być także ciekawy, szczególnie że przypomina nieco efekt, jaki włosy dają przy dużym nasłonecznieniu. To sprawia poczucie, że właśnie jest lato albo przynajmniej wiosna.
Henna pięknie pasuje do naturalnego ubioru. Lniane zwiewne sukienki oraz skórzane torebki w połączeniu ze stonowanym makijażem będą się cudnie komponować z włosami zrobionymi tym naturalnym preparatem. Oczywiście nie zaszkodzi zrobić nim także wówczas brwi. Będzie to rozsądnym uzupełnieniem makijażu. Oczywiście henna będzie także pasować do bardziej jaskrawych ubiorów, będąc wtedy raczej pięknym tłem, ale raczej trzeba wtedy wybrać kolory ciepłe lub naturalne brązy i ciemne zielenie.
Na plaży henna podkreśli urodę pań i sprawi, że mężczyźni w pierwszym odruchu zaczną przyglądać się właśnie pięknym włosom, będącym, niejako ukoronowaniem całej sylwetki opalającej się lub przechadzającej się w negliżu damy. Tak więc warto zastosować hennę i na kolację przy świecach i na randkę, a także na spotkanie biznesowe czy wakacje na plaży. Dodatkowo będzie ona pięknym uzupełnieniem innych elementów makijażu i nie będzie tak bardzo niszczyła włosów, jak chemiczne preparaty.
Wizyta u fryzjera czy domowe farbowanie włosów to dla kobiety ważny czas. Niektóre pozwalają sobie na ten luksus często, a inne jedynie od święta. Dla każdej jednak liczy się efekt końcowy. Ten przy hennie jest na pewno piorunujący. Niejednokrotnie zadziwi bardziej niż jakikolwiek inny barwnik syntetyczny. Dodatkowo pomoże uzyskać naturalny wygląd, szczególnie jeśli zainwestujemy w lniane i skórzane elementy garderoby i zrobimy jedynie lekki makijaż. Wówczas wszyscy mężczyźni są nasi — w pracy i na plaży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here