lokówka
fot. pixabay.com

Kręcone włosy są marzeniem niejednej kobiety, która wiele by dała, by mieć naturalne predyspozycje do skręcania się pasm włosów. Z kolei kobiety, które mają kręcone włosy narzekają na ich niesubordynację, a także utrudnioną pielęgnację. Z dwojga złego lepiej mieć włosy proste, które można poddać zabiegom skręcania. Jakie formy skręcania włosów w piękne loki są najlepsze? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/lokowki-do-wlosow-za-i-przeciw-stosowaniu/

Lokówka

Lokówka to urządzenie, które pozwala nam na skręcenie naszych włosów w pożądane loki lub fale. Jej działanie opiera się na wysokiej temperaturze, w wyniku której nasze włosy skręcają się i takie pozostają.

Lokówka posiada bowiem bolec, który nagrzewa się i my nawijamy na niego pasmo włosów, które po przytrzymaniu na tym gorącym bolcu przez jakiś czas, zostaje skręcone i staje się lokiem.

Używanie lokówki miało miejsce już wiele lat temu i z pewnością nasze mamy oraz babcie miały z nią również do czynienia. Obecny wygląd lokówek nieco różni się od tych, które były niegdyś w naszych domach, jednakże zasada działania pozostała ta sama.

Lokówka to wygodne urządzenie, jednakże ma również swoje wady. Można się nią bardzo łatwo i mocno poparzyć, a także zniszczyć kondycję swoich włosów.

Naturalne sposoby skręcania włosów

Innymi sposobami na skręcanie włosów jest nawijanie je na wałki lub na papiloty. Taki sposób jest również znany od wielu pokoleń i stosowany w wielu domach przez kobiety. Włosy na mokro zawija się w wałki lub papiloty i zostawia na dłuższy czas, dlatego też lepiej robić to na noc.

To mniej inwazyjny sposób na to, by skręcić nasze włosy, o ile nie wstydzimy się ukazać naszemu partnerowi w wałkach czy też papilotach. Włosy po pozostawieniu na nich wałków lub papilotów pięknie się kręcą po ich rozplątaniu. To metoda, która nie ingeruje zbyt mocno w strukturę naszych włosów, a zatem nie ma ryzyka, że zostaną one uszkodzone i zniszczone.

Przeczytaj też: http://ladychwila.pl/paznokcie-a-zdrowie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here