Jak dobrać biustonosz do kształtu biustu

Biustonosz to podstawowy element bielizny każdej kobiety. Jednak nie każda kobieta powinna nosić taki sam rodzaj stanika. Większość Pań bez zastanowienia kupuje przypadkowe biustonosze, Kierując się przy zakupie ceną lub walorami estetycznymi. Niestety źle dobrany biustonosz to często złe samopoczucie oraz mało atrakcyjny wygląd. Bardzo ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego biustonosza do kształtu i wielkości piersi.

Dobierz właściwy biustonosz, dzięki kilku prostym zasadom

Podobnie jak w przypadku sylwetki istnieje systematyka kobiecych biustów ze względu na ich kształt. Są okrągłe, dzwonki, gruszki itp. Niestety nie każda Pani jest profesjonalistką w tej dziedzinie i nie każdy kształt biustu da się dopasować do odpowiedniej pozycji w tabelce. Wystarczy jednak kierować się kilkoma wskazówkami, aby zakup biustonosza okazał się strzałem w dziesiątkę.1. Należy dokładnie zmierzyć obwód poniżej piersi. Od pomiaru należy odjąć około 10 cm. Jeżeli obwód pod biustem wynosi 80, to poproś o stanik o obwodzie 75 lub 70.2. Biustonosze zakończone są dwoma lub trzema zapięciami.

Należy wybierać te, które ściśle przylegają do ciała na najluźniejszym zapięciu. Po kilku tygodniach użytkowania biustonosz ma tendencję do rozciągania. Wtedy z łatwością można wyregulować dopasowania poprzez ciaśniejsze zapięcie.3. Kiedy założysz stanik, sprawdź, jak układają się w nim piersi. Miseczki nie powinny rozchodzić się na boki, to wizualnie poszerza sylwetkę. Jeżeli piersi ładnie układają się w centralnej części mostka, możesz zdecydować się na zakup.4. Zwróć uwagę na fiszbinę. Jeżeli jej położenie wskazuje na środek pachy, to znaczy, że biustonosz jest dobrze dopasowany.5. Unikaj potocznych „bułeczek”.

Kiedy górna krawędź dzieli pierś na pół, bezwzględnie należy dobrać większą miseczkę. Tak zwane bułeczki wyglądają mało estetycznie, a dodatkowo mogą negatywnie wpływać na ewentualne deformacje piersi.

Rozmiar piersi a rodzaj biustonosza

Najprostszym kryterium, jakim warto się kierować, wybierając odpowiedni stanik, jest rozmiar biustu. Inne fasony będą lepiej się sprawdzać dla małych piersi a inne dla dużych. Biust o niewielkich wymiarach będzie dobrze prezentował się w stanikach, których fiszbiny kończą się niżej, w środkowej części. Duży wybór tego rodzaju biustonoszy posiada sklep Conteshop.pl. Natomiast dla dużych piersi polecane są fasony typu „balkonetka” lub „full cup”. Tego typu miseczki zakrywają biust w 3/4 lub całkowicie. Dzięki temu jest on bardzo dobrze podtrzymywany oraz eksponowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here