Co warto wiedzieć o depilacji laserowej

Zaczerwienienia, krosty, czy podrażnienia na skórze nie wyglądają atrakcyjnie. Niestety są skutkami ubocznymi usuwania nadmiernego owłosienia. Czy warto zdecydować się na depilację laserową, by usunąć na trwałe owłosienie?

Jak przygotować się na lato?

Wiosna to odpowiedni moment, by przygotować swoje ciało do letnich upałów oraz ciuchów, które odsłaniają dużą część ciała. Warto pomyśleć już teraz o usunięciu nadmiernego owłosienia, gdyż nadmiar słońca po zabiegu nie jest najkorzystniejszy.

Depilacja laserowa Katowice to zabieg, który trwale usuwa owłosienie. Wiązka światła działa na cebulkę włosa wraz z korzeniem. W trakcie jednego zabiegu usuwanych jest około 30 % włosów. Depilacja laserowa działa wyłącznie na włosy, które są w fazie wzrostu. Włosy, które są uśpione należy usunąć za kilka tygodni. Usunięcie całego owłosienia to seria około 6 zabiegów powtarzanych w różnych odstępach czasu w zależności od depilowanego miejsca.

Kiedy nie można robić depilacji laserowej?

Depilacja Katowice jest zabiegiem, który można stosować wyłącznie po wcześniejszym przygotowaniu. Pół roku przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków zawierających retinoidy. Miesiąc przed zabiegiem należy przestać stosować leki, które zawierają witaminę A i C. Należy również zwrócić uwagę na przyjmowanie ziół takich jak skrzyp polny, dziurawiec, bratek, nagietek czy szałwia.

Depilacja laserowa Katowice jest możliwa do przeprowadzenia wyłącznie, gdy skóra jest zdrowa. Stany zapalne skóry, trądzik różowaty, czy opryszczka to przeciwwskazania, które uniemożliwiają zabieg.

Choroby takie jak cukrzyca, nowotwory, czy choroby wymagające przyjmowania leków uspokajających również wykluczają depilację laserową.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa Katowice to zabieg, który może trwać od 15 minut do dwóch godzin. Czas zabiegu uzależniony jest od miejsca depilacji.

Pacjent w pierwszym etapie poddawany jest próbnemu naświetleniu, by można było ocenić jaka jest reakcja skóry na laser. W momencie, gdy próba wypadnie pomyślnie na skórę zostaje nałożony żel, który chroni przed poparzeniem oraz łagodzi uczucie pieczenia.

Depilacja Katowice jest sposobem na trwałe usunięcie włosów. Latem, gdy nasza garderoba odsłania duże partie ciała jest to bardzo ważne, gdyż epilacja laserowa pozostawia skórę gładką i bez żadnych uszkodzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here