Sposoby na zagęszczanie i przedłużanie włosów

Długie, piękne włosy są marzeniem niejednej kobiety i dziewczyny. Niestety często te pragnienia nie spełniają się, a przyczyną są problemy, takie jak łamliwość włosów czy ich nadmierne wypadanie. Dlatego też panie rezygnują najczęściej ze swoich marzeń, uznając, że ścięcie na krótko jest jedynym wyjściem w tej sytuacji. Warto jednak wiedzieć, że są sposoby, które mogą pomóc w walce z tymi problemami.

Zagęszczanie i wydłużanie włosów

Wychodząc naprzeciw problemom wielu kobiet, fryzjerzy ostatnio bardzo często proponują zagęszczanie lub wydłużanie włosów. Są to bezinwazyjne i bezbolesne zabiegi, które polegają na doczepianiu sztucznych włosów do naturalnych, pojedynczo lub pasmami. Jest na to wiele różnych sposobów, a dobry specjalista posłuży pomocą w ich doborze. Jak wiadomo, najlepiej wyglądają włosy naturalne, również wtedy, gdy zostaną użyte do zagęszczania. Są one o wiele łatwiejsze w pielęgnacji, niestety jednak są znacznie droższe niż syntetyczne.

Metody zagęszczania włosów

Wybór metody zwiększania objętości włosów zależy głównie od ich kondycji. Jest kilka metod stosowanych przez fryzjerów:

* Metoda fryzjerska, należy do najbardziej popularnych. Wykorzystuje się do niej tzw. ringi do włosów, zazwyczaj silikonowe, które służą do połączenia poszczególnych pasm włosów doczepianych z tymi naturalnymi. Ringi dobrze się trzymają we włosach i nie są widoczne. Jest to metoda dająca bardzo naturalny efekt, który może utrzymywać się nawet do kilku miesięcy. Zabieg ten wykona profesjonalista w salonie fryzjerskim, ale równie dobrze można zrobić to samodzielnie w domu.

* Metoda clip in hair nadaje się zarówno do zagęszczania, jak i przedłużania włosów. Polega na przyczepianiu pasm za pomocą klipsów przymocowanych do taśm. To bardzo bezpieczny sposób, który nie powoduje łamania ani wypadania włosów. Co ważne, nie ma przeszkód, aby takie włosy myć, podobnie jak naturalne. Wskazane jest jednak stosowanie do mycia szamponu nawilżającego, serum i jedwabiu, które zniwelują efekt puszenia się. Warto też wiedzieć, że aby wysuszyć doczepki, nie wolno ich trzeć, aby nie doprowadzić do splątania. Najlepiej zawinąć je w ręcznik. Zastosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji, chroniących przed wysoką temperaturą, pozwoli tak zagęszczone włosy stylizować: suszyć, kręcić czy prostować. Przed snem powinno się jednak zdejmować pasma clip in hair i rozczesywać je, aby się nie splątały.

* Metoda keratynowa polega na przyłączeniu do włosów naturalnych, nowych pasm, zakończonych łuską keratynową za pomocą tzw. zgrzewarki. Miejsce zgrzewania jest niewidoczne, więc przy dobrze dobranym kolorze nowych pasm, widoczny efekt będzie bardzo naturalny. Do metody keratynowej warto użyć naturalnych włosów, dobrej jakości, gdyż po zmianie końcówek, można ich używać nawet kilkakrotnie. Jest to sposób bezpieczny dla włosów, a jego efekty można obserwować przez kilka miesięcy (2-4).

* Treski do włosów stosowane są przez kobiety, które mają zbyt rzadkie albo krótkie włosy. Są one bezpieczne i proste w użyciu oraz trwałe i dostępne w wielu atrakcyjnych wersjach. Tym cechom zawdzięczają rosnącą popularność.
Treska do włosów inaczej dopinka to po prostu grubsze lub cieńsze pasma naturalnych lub syntetycznych włosów, o różnej szerokości i grubości, które doczepia się do własnych. Oczywiście najlepiej sprawdzają się treski, w których są naturalne włosy. Treski wykonane z włosów syntetycznych wyglądają raczej sztucznie i o wiele mniej estetycznie.
Do wyboru jest wiele rodzajów dopinek, które różnią się między sobą nie tylko typem wykorzystanego włosa, ale także sposobem mocowania, kolorystyką, fakturą i rodzajem. Asortyment jest więc duży i zależy od preferencji wybierającego.
Z takiej dopinki na pewno warto skorzystać, zwłaszcza w przypadku osób z ubytkami włosów czy włosami zniszczonymi i mocno przerzedzonymi. Treska do włosów pozwoli zagęścić swoje pasma, a jednocześnie doda im blasku i lekkości. A w tym czasie warto zadbać o swoje naturalne włosy i postarać się je odbudować. Wyjście na imprezę to również dobry powód na zastosowanie dopinki i diametralną zmianę fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here