Męski sposób na zarost i włosy

W dzisiejszych czasach mężczyźni o wiele bardziej dbają o swój wygląd zewnętrzny niż kiedykolwiek wcześniej. Podobnie zresztą jest wśród kobiet i dziewczyn. Wiek 21 jest nazywany przez niektórych socjologów i filozofów oraz estetów wiekiem najbardziej zwracający uwagę na wygląd zewnętrzny. Można się oczywiście wspierać nad słusznością tego stwierdzenia. W końcu, jak hostoria pokazuje, odkąd istniała ludzkość, ludzie dbają o swój wygląd zewnętrzny. Świadczą o tym już nawet wykopaliska. Znajdowane są bowiem kościane grzebienie, wsuwki do włosów, wszechstronne elementy biżuteryjne z kości, kamieni i krzemieni, różnych metali, na przykład miedzi. Znajdowane są również dowody na to, że już dawno temu kobiety upiększamy swój wygląd za pomocą kosmetyków pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.
Również mężczyźni od zawsze dbali o wygląd, choć nie wszyscy i nie w tym samym zakresie. Na przykład w starożytnym Egipcie klasa kapłanów odpowiednio przygotowywała się do pełnienia swojej religijnej funkcji. Kapłani depilowali swoje całe ciało, malowali sobie brwi, i rzęsy. Nosili różnego rodzaju ozdoby.
Także w starożytnej Grecji i w starożytnym Rzymie mężczyźni bardzo dbali o higienę i zdrowy wygląd swojego ciała. Bardzo dużą rolę odgrywały ćwiczenia fizyczne. Depilowano również swoje ciało. Ideałem było Męskie Ciało wysportowane, z odpowiednią muskulaturą, bez zbędnego owłosienia. Wystarczy popatrzeć na słynną rzeźbę przedstawiającą Dawida. Jest ona uznawana za kanon piękna aktualny nawet dziś.
Nie ma się więc co dziwić, że w dzisiejszych czasach również mężczyźni dbają bardzo o swój wygląd. Chociaż dzisiaj kanon piękna nie jest jednorodny, Istnieją różne wzorce męskiego wyglądu zewnętrznego uznawanego za właściwy z estetycznym względów. Po pierwsze od nie tak dawna króluje moda na obfity zarost na twarzy, Tak jeśli chodzi o wąsy, jak i o brodę. Z drugiej strony za idealne uważane jest ciało wydepilowane całkowicie lub prawie całkowicie. Modne są również tatuaże.
do ekwipunku modnego mężczyzny dbającego o siebie należy obecnie wiele kosmetyków, ale także sprzęt mechaniczny służący do golenia się i depilacji. Może to być golarka, maszynka fryzjerska, trymer, depilator różnego rodzaju, a także maszynki do golenia o jednym, dwóch albo trzech ostrzach. Bywają nawet takie o czterech lub pięciu ostrzach, ale to już chyba lekka przesada.
Skoro istnieje tyle różnych sprzętów mechanicznych i elektrycznych do golenia i depilacji, to oczywiście muszą też istnieć różne kosmetyki które pomagają w dokonywaniu depilowania i golenia się. I rzeczywiście są. Mowa tu o różnych piankach i balsamach, a także żelach do golenia. Wykorzystywane są również kosmetyki do pielęgnacji ciała po wykonanym zabiegu depilacji i golenia. Są to żele chłodzące, balsamy po goleniu, wody toaletowe po goleniu i żele po goleniu.
Większość mężczyzn, którzy się depilują i golą, te zabiegi wykonuje samodzielnie w domu. Są jednak i tacy, którzy wykorzystują możliwości usługowe, a więc chodzę na depilację do kosmetyczki. Istnieją specjalne punkty fryzjerskie, które specjalizują się w strzyżeniu bród i wąsów oraz ich stylizacji. Są to tak zwane Barber Shopy.
Podobnie jest ze strzyżeniem się. Są mężczyźni, którzy strzygą się samodzielnie w domu. Są to szczególnie ci, którzy golę głowę na łyso, oraz ci, którzy Strzegom całą głowę na równej wielkości włosy. Czyli na przykład na jeżyka. Inni mężczyźni chętnie chodzą do zakładów fryzjerskich profesjonalnych, Gdzie mogą liczyć na odpowiednie ostrzeżenie zgodnie z własnymi preferencjami, a także na wystylizowanie fryzury. W zakładzie fryzjerskim do męskich fryzur używa się, podobnie jak do damskich, szeregu kosmetyków. Są to takie kosmetyki jak lakiery do włosów, woski i gumy do włosów, żele do włosów o różnej sile klejenia, a także szampony i odżywki. Niektórzy mężczyźni życzą sobie, żeby pofarbować im włosy. Czasami nawet na kilka kolorów. Są również i tacy mężczyźni, którzy wzbogacają pielęgnacje swoich włosów u fryzjera zabiegami na włosy u kosmetyczki. Kosmetyczka stosuje do męskich włosów także różne kosmetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here