Czy warto używać odżywek keratynowych do włosów?

Każdy człowiek, a w szczególności kobieta pragnie mieć piękne, lśniące i zdrowe włosy. Jednak jest to niełatwe przy zmieniających się warunkach pogodowych, np. watr, upał, zimno, deszcz itp. W okresie zimowym włosy są także osłabione przez brak odpowiedniej ilości witamin. W tych okolicznościach posiadanie pięknych włosów może okazać się niełatwe, Aby to osiągnąć należy się zastanowić z czego zbudowane są ludzkie włosy. Głównym składnikiem włosa jest keratyna. Czy da się ją dostarczyć w pokarmi?
Owszem, ale w niewielkiej ilości. Zawiera ją m.in.: dorsz, wołowina, wieprzowina, śledź, łosoś, tuńczyk, mleko, flądra. Jednak nie jest to ilość wystarczająca, aby w znacznym stopniu zmieniła wygląd naszych włosów. Poza tym dieta opierająca się wyłącznie na wymienionych wyżej produktach mogłaby mieć negatywne skutki zdrowotne. Stosowanie suplementów z keratyną, też mogą się okazać nie najlepszym wyborem. W jaki zatem sposób możemy pomóc naszym włosom?
Dobrym pomysłem będzie odżywka keratynowa do włosów. Dlaczego można tak powiedzieć? Włos przez niekorzystne warunki otoczenia niszczy się na zewnątrz, dlatego naprawiać je należy także zewnętrznie.
Odżywka keratynowa dla włosów na pewno nam w tym pomoże. Włosy, w których jest odpowiednia ilość keratyną są mniej łamliwe oraz bardziej odporne na zniszczenia. Plusem takich odżywek jest także zapewnienie odpowiedniego nawilżenia.
Kolejnym atutem odżywek keratynowych do włosów jest ich względnie niski koszt. Kuracja takimi odżywkami najczęściej szybko przynosi efekty. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż keratynowa odbudowa włosów w salonie fryzjerskim. Są różne odżywki keratynowe. Mają także różne formy, np., olejki z keratyną, maski, mgiełki lub typowe odżywki. Jak często należy je stosować?
W zdecydowanej większości produktów wystarczy aplikacja 2-3 razy w tygodniu. Przy stosowaniu się do zaleceń napisanych ma etykiecie danej odżywki przyśpieszy oczekiwany efekt odbudowy.
Odżywka keratynowa do włosów może być aplikowana w równy sposób. Standardowym sposobem aplikacji jest nałożenie produktu na umyte, wilgotne włosy i pozostawienie na kilka minut, następnie spłukanie ciepłą wodą. W wypadku mgiełek z zawartością keratyny stosujemy na umyte włosy, rozpylamy niewielką ilość i rozczesujemy, aby produkt został równomiernie rozprowadzony. Istnieją także odżywki, których nie trzeba spłukiwać. W takim wypadku niewielką ilości produktu nakładamy na włosy omijając skórę głowy. Istnieje jeszcze jeden sposób nakładania odżywki do włosów. Tym sposobem jest nakładanie produktu pasmami wspomagając się pielęgnicą. Czym jest pielęgnica i dlaczego ten sposób również może przynieść dobre efekty?
Pielęgnica to urządzenie, które emituje światło podczerwone oraz ultradźwięki. Sprawia ona, że różne składniki mineralne zdecydowanie łatwiej wchłaniają się do struktury włosa. Regeneruje zniszczone włosy włącznie z końcówkami. Jej używanie jest niezwykle proste, a efekty zdecydowanie szybsze.
Odżywka keratynowa do włosów nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, a w szczególności przyda się włosom podatnym na łamanie oraz inne zniszczenia mechaniczne. Każdy włos jest zbudowany z keratyny, dlatego takie odżywki będą dobre zarówno do kręconych, falowanych, jak i prostych. Bardzo pomocna będzie w wypadku włosów poddawanych koloryzacji oraz regularnemu prostowaniu, suszeniu.
Czy odżywka keratynowa do włosów może im zaszkodzić? Mimo wielu pozytywnych efektów jej działania, trzeba zachować pewną miarę rozsądku? Tak, jak w wypadku wszystkiego nawet najzdrowsze rzeczy mogą nam zaszkodzić. Przecież nawet woda, która jest nam niezbędna do życia, gdy wypijemy jej za dużo, także może mieć negatywne skutki. Tak samo jest z keratyną i włosami. Można je przeproteinować. Czym to się objawia? Włosy stają się matowe i łamliwe.
Podsumowując odżywki z zawartością keratyny mogą bardzo pomóc włosom nawet w niekorzystnych warunkach. Należy jednak stosować je zgodnie z zaleceniami opisanymi na etykiecie odżywki. Gdy tak zrobimy unikniemy przeproteinowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here