Te akcesoria pozwolą Ci zadbać o wygląd i higienę psa

0
810

Decydując się na przyjęcie do domu psa, bierzemy na siebie obowiązek nie tylko zapewnienia mu bezpieczeństwa oraz pożywienia, ale również troski o jego prawidłowy rozwój i wygląd. Zatem jego dobrostan jest w całości w naszych rękach. Ważnym zadaniem właściciela czworonoga są zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne. Niektórzy z nas w całości opierają się na groomerze. Jednak nie wszyscy mają takiego specjalistę w zasięgu swojego miejsca zamieszkania lub po prostu chcą obcinać pazurki i kąpać pupila samodzielnie. Poniżej przedstawiamy akcesoria, które z całą pewnością się przydadzą.

Cążki i nożyczki do psich pazurów

Nożyczki do psich pazurów to podstawowy element wyposażenia właściciela psa. Pazury powinny być obcinane regularnie. Zagwarantujemy wtedy czworonogowi komfort spacerowania, a sobie brak podrapanych powierzchni domowych. Bowiem w dzisiejszych czasach psy nie mają takiej możliwości, aby naturalnie ścierać paznokcie.

Z całą pewnością godna polecenia jest obcinaczka Comfy Samurai 2. Została ona wyposażona w mocny i ergonomiczny uchwyt. I co ważne posiada zaokrąglone i łagodnie wygięte ostrza, które chronią palce zwierzęcia przed zranieniem. Jak obcinać psie pazury? W tym celu trzeba delikatnie, ale stanowczo chwycić łapkę pupila, a następnie wsunąć końcówkę pazura pomiędzy ostrza. Należy zwrócić uwagę, czy długość cięcia jest odpowiednia. Zacisnąć uchwyt zdecydowanym ruchem.

Z kolei obcinaczka Comfy Catana występuje pod postacią klasycznych szczypiec. Ich uchwyt również jest stabilny. Obcinaczka posiada zamontowany ogranicznik cięcia w postaci znajdującej się pod śrubką owalnej płytki metalowej. Dzięki temu zabezpiecza przed zbyt krótkim obcięciem pazura i uszkodzeniem znajdującego się w jego wnętrzu naczynia krwionośnego. Ten model nożyczek posiada także blokadę przed niekontrolowanym otwarciem. Do większych psich pazurów polecić można obcinaczkę Comfy Shogun.

Szczotki dla psów

Równie ważnym psimi akcesoriami są sprzęty pozwalające dobrze rozczesać psie włosy lub sierść. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju szczotki. Podczas zakupu należy wziąć pod uwagę grubość i długość owłosienia naszego czworonoga. Do pielęgnacji długowłosych psów można polecić szczotki z gęsto osadzonymi ząbkami. Dobrym przykładem może być szczotka Comfy Coco, która zapewnia doskonałe usuwanie podszerstka. W konsekwencji przyczynia się do zapewnienia lepszej kondycji włosa właściwego oraz skóry.

Idealnym narzędziem do rozczesywania psów gładkowłosych jest zgrzebło. Można je założyć na rękę i usunąć z sierści błoto i wszelkie inne zanieczyszczenia. Zgrzebło Comfy Pony posiada ząbki zakończone delikatnymi kulkami z tworzywa sztucznego, które masują skórę psa, poprawiając jego samopoczucie i krążenie krwi.

Szampony i odżywki do sierści oraz płyny i żele do zębów

W domowej psiej kosmetyczce powinny znaleźć się również różnego rodzaju preparaty myjące. W asortymencie sklepu internetowego Aquaelzoo.pl dostępne są między innymi: szampony do ciemnej sierści, szampony dla psów długowłosych, szampony z naturalną substancją unieruchamiającą pchły, kleszcze i owady, szampony przeciw kołtunieniu, szampony dla szczeniąt.

Katalog produktów sprzedawcy obejmuje także wysokiej jakości odżywki oraz kosmetyki służącej do higieny zębów (żele, spraye, kremy, dodatki do wody do higieny jamy ustnej o działaniu antybakteryjnym i antyzapalnym).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here