Szampon nawilżający

Wybór dobrego i przede wszystkim odpowiednio dobranego do włosów szamponu to nie lada wyzwanie. Musi być to szampon, który nie będzie obciążał włosów, a jednocześnie będzie miał na nie pozytywne działanie. Wszystko to sprawia, że wybierając odpowiedni szampon do swoich włosów, przemyśleć należy kilka znaczących kwestii. Warto pamiętać, że źle dobrany szampon niestety może wysuszać włosy, sprawiać, że będą się bardziej łamać lub plątać. To dlatego warto zastanowić się nad typem swoich włosów i dobrać do nich właśnie to, czego najbardziej potrzebują w danym momencie.

Jak wybrać odpowiedni szampon do swoich włosów i czym należy się kierować?

Mycie włosów to podstawa ich pielęgnacji oraz tego, aby zawsze prezentowały się świeżo i po prostu przyciągały wzrok. Dobrze umyte włosy będą zarówno błyszczące, jak i miękkie w dotyku. Będą też odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych. Wszystko to powinno przekonywać o tym, że odpowiednia pielęgnacja oraz higiena włosów są tutaj całkowicie kluczowe.
Dlaczego warto często myć włosy? W końcu jest to część ciała jak każda inna i potrzebuje odpowiedniego czasu na pielęgnację oraz odpowiedniego podejścia. Myjąc włosy przede wszystkim powinno skupić się na tym, że trzeba z nich usuwać kurz, nadmiar łoju, a także pozostałości kosmetyków do stylizacji, które pozostając na strukturze włosa zbyt długo, mogą go bezpowrotnie zniszczyć. Dotyczy to także w głównej mierze lakierów oraz żeli, które mocno osłabiają włosy. Dzięki temu, że włosy będą myte specjalistycznymi produktami, które usuną z nich zanieczyszczenia oraz resztki kosmetyków, zarówno włosy i skóra głowy mogą po prostu swobodnie oddychać i łatwiej wchłaniają składniki odżywcze, w tym oczywiście maski, maseczki i wszelkiego rodzaju płukanki. To wszystko jest już oczywiste, ale ważna jest jeszcze inna kwestia, o której wiele osób po prostu zapomina. Taki szampon przede wszystkim musi być odpowiednio dobrany do potrzeb włosów i do ich konkretnego rodzaju. Używanie źle dobranego oraz nieodpowiedniego, może mieć fatalne skutki dla całej jakości włosa oraz jego struktury. Na przykład zły szampon może je osłabić, pozbawić sprężystości, sprawić, że będą szybciej się przetłuszczać, a nawet wypadać. Wiele kobiet skarży się zwłaszcza na ten ostatni problem, ale bardzo często nie bierze pod uwagę tego, że problemem może być właśnie nieodpowiednio dobrany szampon. Nie tylko to jest jednak ważne. Liczy się także skład takiego szamponu. To dlatego coraz głośniej mówi się o tym, aby czytać etykietki i w dodatku robić to uważnie. Jakie składniki powinny wpłynąć pozytywnie na naszą decyzję o wyborze szamponu? Na pewno od razu warto zwrócić naszą uwagę, czy zawiera składniki działające korzystnie na mieszki włosowe i strukturę włosa. Jakie będą to więc składniki?
Na pierwszym miejscu ceramidy – chronią przed wysuszeniem i powinny być w składzie, jeśli decydujemy się na szampon nawilżający.
Oczywiście też niezbędne proteiny, takie jak na przykład kolagen i keratyna. One także zasilają szampon nawilżający, głównie dlatego, że dzięki temu włosy nie tracą wilgoci.
Warto też postawić na pantenol (prowitamina B5). Sprawdza się on u osób z suchą skórą głowy oraz skłonnościami do różnego rodzaju alergii. Pantenol na pewno uspokoi skórę, a jednocześnie mocno ją nawilży. Sprawia to także, że włosy nie wypadają, a skóra głowy nie swędzi.
W składzie należy szukać też witamin E oraz A. Jest to istotne zwłaszcza latem, ponieważ witaminy te chronią przed promieniowaniem słonecznym oraz chronią przed wolnorodnikami. Na pewno wszystko to korzystnie wpływa, zarówno na same włosy, jak i na skórę głowy, która także w pełni zasługuje na ochronę i dobór odpowiednich kosmetyków.
Na dobrej pozycji znajdują się także olejki naturalne oraz wyciągi z ziół. W przypadku problemów z przesuszającymi się włosami oraz skórą głowy, na pewno warto wybierać olejki, które naturalnie nawilżają. W tym przypadku szampon nawilżający to naprawdę całkowita podstawa udanej i skutecznej pielęgnacji włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here