Spadochronowe szkolenia

Któż choć przez chwilę nie zamarzył w życiu, by skoczyć ze spadochronem? Skoki spadochronowe to dla niektórych osób ogromna przyjemność, oznaka swobody i wolności. Dlatego też niektóre osoby, które spróbowały tej przyjemności tylko raz pragną ją kontynuować dalej. Odpowiednie i bezpieczne szkolenia AFF dają możliwość na bezpieczne uprawianie sportu.

Czym są szkolenia AFF?

Szkolenia AFF to metoda super nowoczesna, pozwalająca dogłębnie poznać wiedzę teoretyczną i praktyczną, odnośnie skoków spadochronowych. Wszystkie osoby, które połknęły bakcyla spadochronowego mogą zapisać się na takie szkolenia i rozpocząć swoją spadochroniarską przygodę. Na tego rodzaju kursie można zapoznać się w pełni z sadami skoków spadochronowych, poznać teorię i w pełni być przygotowanym do samodzielnych skoków spadochronowych.Ponadto kurs daje również wszelką wiedzę na temat określonych procedur w trakcie wykonywania skoków spadochronowych.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne

Szkolenia AFF to zajęcia teoretyczne i praktyczne. Część teoretyczna obejmuje blisko 8 godzin szkolenia, podczas którego uczestnik poznaje zasady bezpiecznego skoku spadochronowego, budowę spadochronu, technikę skoku AFF, metody sterowania spadochronem oraz sposoby lądowania.W części teoretycznej szkolenia pokazywane są specjalne firmy i omawiana na sucho technika skakania ze spadochronem.Część praktyczna to wykonywanie skoków ze spadochronem. Zawsze pierwsze dwa skoki odbywają się w asyście instruktorów, którzy asekurują uczestnika kursu i porozumiewają się z nim podczas skoku. Za pomocą określonych znaków student otrzymuje informacje jak ma korygować swoją sylwetkę podczas wykonywanego lotu ze spadochronem oraz jak ma sterować spadochronem by dobrze wylądować.

Jakie skoki wykonuje się podczas szkolenia?

Podczas szkolenia wykonuje się rzeczywiste samodzielne skoki. Tutaj jest już tylko prawda i tylko prawdziwe skakanie ze spadochronem. Wykonywane skoki odbywają się z wysokości 4000 metrów, daje to 5o sekund powolnego spadania a następnie 6 minut opadania z otwartą czaszą spadochronu. Na początku skacze się z dwoma instruktorami a potem aż do egzaminu z jednym. Każde szkolenie kończy się egzaminem, po którym każdy student może już wykonywać skoki samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here