Ranking tuszy do rzęs

Aby znaleźć najbardziej odpowiedni tusz do swoich rzęs często trzeba wypróbować kilka, a nawet kilkanaście produktów zanim trafi się na tusz najbardziej odpowiedni.
Dużą uwagę należy zwrócić na skład, gdyż wiele tanich kosmetyków do oczu powoduje pieczenie, świąd, zaczerwienienie i łzawienie oczu.
Osoby, które mają skłonności do reakcji alergicznych powinny wybierać tusze o naturalnym składzie, najlepiej antyalergiczne. Dobry tusz do rzęs powinien mieć całkowicie neutralny bądź bardzo delikatny zapach. Nie należy wybierać tuszy o intensywnym i nieprzyjemnym zapachu.
Warto zapytać w aptece o tusz hipoalergiczny.
Szukając tuszu, który pozwoli uzyskać spektakularny efekt warto sprawdzić ranking tuszy do rzęs. Takie rankingi zazwyczaj tworzone są na podstawie opinii klientów oraz opinii kosmetyczek czy makijażystek. W rankingu najczęściej przedstawionych jest kilkanaście produktów, wraz z ich dokładnym opisem, oceną i opiniami pozostałych użytkowniczek. Tego typu rankingi dostępne są na stronach internetowych, na portalach społecznościowych, na blogach oraz w czasopismach kobiecych. Zestawienie to może być bardzo pomocne w czasie poszukiwania najlepszego tuszu do rzęs. Najczęściej w zestawieniu przedstawione są produkty z różnych półek cenowych, dzięki czemu każda kobieta może w nim znaleźć odpowiedni kosmetyk dla siebie.
Panie, które lubią mieć bardzo długie rzęsy, powinny szukać tuszu wydłużającego. Z kolei osoby, które chcą aby rzęsy były pięknie podkręcone i zagęszczone, powinny szukać tuszu podkręcającego.
Świetnie, gdy jeden tusz łączy w sobie kilka właściwości. Najlepszym wyborem są tusze wydłużająco podkręcające, lub wydłużająco pogrubiające.
Nowością na rynku kosmetycznym są tusze, które pozwalają już po nałożeniu pierwszej warstwy kosmetyku uzyskać efekt sztucznych rzęs. Taki tusz zazwyczaj ma właściwości pogrubiające, podkręcające oraz ekstremalnie wydłużające.
Dużą uwagę należy zwrócić na szczoteczkę jaką posiada dany tusz. Świetnym produktem jest tusz, w którym po przekręceniu opakowania szczoteczka zmienia swój kształt z prostego na spiralny. Dzięki temu można uzyskać efekt maksymalnego wydłużenia lub podkręcenia rzęs.
Szczoteczki zazwyczaj są silikonowe lub plastikowe, w kształcie spiralnym, prostym lub zaokrąglonym. Szczoteczki delikatnie zaokrąglone wspaniale rozdzielają rzęsy.
Należy wybierać tusz, który nie sklei rzęs i po kilkukrotnej aplikacji nie stworzy efektu tak zwanych pajęczych nóżek, gdyż wyglądają one bardzo nieestetycznie.
Panie, które pracują w trudnych warunkach, często narażone są na działanie wysokiej temperatury bądź regularnie zażywają kąpieli na basenie powinny sięgać po tusze wodoodporne, które nie rozmażą się nawet pod wpływem wody. Tusz wodoodporny to doskonały wybór podczas urlopu czy wakacji, gdyż bez obaw można kąpać się w morzu bądź jeziorze.
W aptekach od niedawna dostępne są tusze, które łączą w sobie właściwości tuszu i odżywki do rzęs. Tusz dodatkowo pielęgnuje rzęsy, wzmacnia je i przyspiesza ich wzrost.
Tusz do rzęs w zależności od firmy kosztuje od kilkunastu do nawet kilkuset złotych.
Aby uzyskać lepszy efekt, przed nałożeniem tuszu warto rzęsy podkręcić za pomocą zalotki. Zalotka uniesie rzęsy i sprawi, że oczy będą optycznie powiększone.
Mimo wszystko należy pamiętać aby co wieczór dokładnie zmywać makijaż delikatnym płynem do demakijażu, gdyż zaschnięte resztki tuszu na rzęsach mogą je bardzo osłabić, spowodować łamanie się rzęs i nadmierne wypadanie.
Należy pamiętać oczywiście o odpowiedniej pielęgnacji rzęs. Z pewnością najtańszym produktem, który świetnie wzmacnia, odżywia i przyspiesza wzrost rzęs jest olejek rycynowy. Trzeba go stosować regularnie, co wieczór po dokładnym oczyszczeniu twarzy z makijażu. Olejek rycynowy dostępny jest w aptekach. Za opakowanie należy zapłacić około 5 złotych.
Oczywiście drogerie i apteki oferują także specjalne odżywki do pielęgnacji rzęs. Odżywkę nakłada się co wieczór specjalnym pędzelkiem. Pierwsze efekty zauważalne są już po upływie dwóch tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here