Profesjonalny makijaż permanentny brwi

W dzisiejszych czasach większość kobiet korzysta z usług gabinetów kosmetycznych, w których to wykonywane są przeróżne zabiegi upiększające. Wśród wielu z nich można wymienić makijaż permanentny brwi.

Kosmetologia to dość nowa gałąź, która ciągle się rozwija. W związku z ciągle rosnącym zapotrzebowaniem na różnorodne usługi kosmetyczne, w naszym kraju z roku na rok przybywa profesjonalnych studio urody. Z gabinetów tych korzystają panie w różnym wieku. Doświadczony kosmetolog potrafi sprawić, że każda kobieta wychodzi z gabinetu w pełni odmieniona oraz bardzo szczęśliwa.
W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się makijaż permanentny brwi. Jest to innowacyjny proces warstwowego nakładania na skórę pigmentu. W celu osiągniecia idealnego rezultatu wizualnego zalecane jest kilka wizyt dopigmentowujących.
Aby wykonany w gabinecie kosmetycznym makijaż permanentny brwi był trwały bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja po zabiegu.
Odpowiednio zretuszowane oraz podkreślone brwi to podstawa każdego idealnego makijażu. Otóż brwi dodają każdej kobiecej twarzy wyrazu oraz uroku osobistego. Często się zdarza, że cienkie zbyt jasne brwi posiadają znaczne ubytki lub są nierówne ze względu na ich nieprawidłową regulację. Kobieta posiadająca zaniedbane brwi czuje się nieatrakcyjnie, co często jest przyczyną jej złego samopoczucia.
Z tego też powodu makijaż permanentny brwi może być świetnym rozwiązaniem, jeśli chce się pięknie wyglądać. Jest on idealnym rozwiązaniem dla pań ceniących sobie czas, gdyż dzięki makijażowi permanentnemu brwi nie trzeba codziennie poświęcać czasu na ich malowanie.
Jest to metoda trwałej pigmentacji. Podczas zabiegu pod powierzchniową warstwę skóry wprowadzany jest naturalny, czarny barwnik, dzięki czemu uzyskujemy niezwykle długotrwały efekt. Zabieg ten pozwala na skorygowanie asymetrii oraz na profesjonalne wyrównanie konturów brwi. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla kobiet które to każdego dnia chcą piękne wyglądać i nie tracić czasu na robienie tradycyjnego makijażu lecz także dla tych pań, które cenią sobie wygodę oraz są uczulone na kosmetyki kolorowe.
Istnieje kilka metod wykonywania makijażu permanentnego brwi i wybór jest zawsze uzależniony od potrzeb danej klientki oraz od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć.
Jedną z powszechnie stosowanych metod jest cieniowanie. Ten zabieg kosmetyczny polega na wykonywaniu rysunku stanowiącego cień pod włoskami. Ta sprawdzona metoda ma wiele zalet, gdyż brwi wyretuszowane tym sposobem zdobią twarz każdej kobiety. Zabieg ten podkreśla w naturalny sposób brwi, zwłaszcza te które są gęste, a kobieta chce im nadać wyrazistego koloru.
Drugim sposobem jest metoda włoskowa. W czasie wykonywania makijażu permanentnego tą metodą, barwnik wprowadzany jest pod skórę w taki sposób, że imituje naturalne włoski. Podczas wykonywania zabiegu tą techniką bardzo ważna jest precyzja, gdyż w przeciwnym razie narysowane włoski mogą się rozmyć. Metoda włoskowa pozwala uzyskać niezwykle naturalny efekt końcowy.
Trzecim rodzaje makijażu permanentnego jest metoda piórkowa. W ostatnim czasie cieszy się ona ogromną popularnością. Ta innowacyjna metoda pozwala na dokładne rekonstruowanie oraz uzupełnienie braków brwi. Zabieg ten wykonuje się za pomocą płaskich igieł, połączonych ze sobą w piórka. Dużą zaletą tego zabiegu jest krótki czas jego trwania oraz to, że powstają po nim niewielkie obrzęki, które bardzo szybko znikają.
Makijaż permanentny brwi pielęgnacja po zabiegu jest niezwykle istotna.
Decydując się na zabieg warto wiedzieć, że po zabiegu skóra w okolicach oczu może być zaczerwieniona oraz obrzęknięta. W związku z tym przez około tydzień nie powinno stosować się mydła do mycia twarzy, a tylko i wyłącznie bezpieczne preparaty polecone przez kosmetyczkę wykonującą zabieg. Ponadto przez kilka dni warto jest natłuszczać skórę maścią zawierającą w swym składzie witaminę A. Warto też uważać na to, aby nie pocierać i nie drapać okolic brwi, Co więcej przez kilka dni po wykonaniu zabiegu trzeba unikać sauny, basenu oraz opalania się.
Po upływie trzech tygodni wskazana jest wizyta kontrolna, podczas której wykonywana jest ewentualna korekta makijażu permanentnego brwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here