Plecak do zadań specjalnych

0
1708

Wybór plecaka dla dziecka był dla mnie zawsze najgorszą zmorą i przyprawiał o szybsze bicie serca. Wybór plecaków dostępnych na rynku, w sklepach stacjonarnych i internetowych jest ogromny, jak więc zdecydować się na taki, który spełni swoją rolę, pomieści wszystkie przybory szkolne oraz będzie bezpieczny dla dziecka?

Idealny dla nastolatka

Wybierając plecak dla nastolatka mam ułatwione zadanie, ponieważ mogę liczyć na opinię mojego dziecka, które samo wybiera plecak odpowiedni dla siebie. Ja oczywiście sprawdzam opinie o danym modelu, sama testuję na sobie, aby mieć pewność, że oprócz modnego wyglądu spełni swoją podstawową funkcję. Z reguły nastolatkowie nie muszą nosić codziennie ogromu książek i przyborów szkolnych, dlatego ich plecy nie są już tak bardzo narażone na obciążenia. Mimo to, plecak powinien być odpowiednio wyprofilowany i wzmocniony, ponieważ zapewni to wygodę noszenia i nie spowoduje bólu pleców.

Z własnego doświadczenia wiem, że plecak młodzieżowy powinien posiadać dużo skrytek, miejsc do przechowywania drobiazgów, takich jak słuchawki, portfel czy klucze. Wybór wzoru czy koloru zależy już od preferencji młodego człowieka, ale warto zasugerować, aby wybrał w miarę możliwości uniwersalny kolor i wzór, które będą modne również za rok czy dwa, aby trzeba było wymieniać go, bo obecny ” wyszedł z mody”. Taki plecak świetnie spełni również funkcję sportową i rekreacyjną, będzie idealny do spakowania do niego stroju i sprzętu na trening czy ekwipunku na wycieczkę.

Praktyka i wygoda

Wybierając plecak dla młodszych dzieci zwracam uwagę przede wszystkim na jego wielkość i pojemność. Dzieci w początkowych klasach szkoły podstawowej noszą ze sobą bardzo dużo przyborów i podręczników, dlatego istotne jest dla mnie to, aby plecak pomieścił to wszystko, ale był zarazem bezpieczny dla pleców malucha. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są plecaki na kółkach, które dziecko może ciągnąć za sobą bez potrzeby nakładania go na plecy.

Wielokrotnie spotkałam się z sytuacją, gdy dziecko niechętnie chce wychodzić do szkoły, marudzi i ciężko przekonać, go do tego, że szkoła to świetne miejsce,w którym spotka wielu kolegów i koleżanki. W takich momentach z pomocą przychodzą plecaki z podobiznami ulubionych bohaterów z bajek czy filmów. U mnie świetnie sprawdziły się plecaki Star Wars™ , które skutecznie przekonały do chętnego wychodzenia do szkoły i pokazywania nowego plecaka wśród znajomych.

Wybór odpowiedniego plecaka nie musi być trudnym zadaniem. Przed przystąpieniem do jego wyboru warto zastanowić się nad tym, co powinien zawierać i jakie spełniać funkcje. Zawsze warto skorzystać też opinii dziecka, które podpowie co mu się podoba, a co nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here