Pielęgnacja sztucznych rzęs

Przedłużanie rzęs to bardzo wygodnie rozwiązanie dla zapracowanych i zabieganych kobiet, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Codziennie rano nie trzeba starannie nakładać tuszu na rzęsy ani podkręcać ich za pomocą zalotki. Wystarczy jedynie nałożyć podkład lub krem BB, odrobinę różu i ulubioną pomadkę i makijaż jest gotowy.
Jednak sztuczne rzęsy wymagają bardzo dokładnej pielęgnacji. Ważne jest, aby codziennie przemywać oczy odpowiednim płynem do demakijażu. Świetnie, gdy jest to produkt stworzony specjalnie do pielęgnacji sztucznych rzęs. O taki preparat warto zapytać swoją stylistkę rzęs lub kosmetyczkę.
Choć na sztuczne rzęsy nie nakłada się tuszu, należy je codziennie oczyszczać z wszelkich zanieczyszczeń, na przykład kurzu, pudru czy podkładu.
Pielęgnacja sztucznych rzęs jest konieczna, aby uniknąć stanów zapalnych oczu. Zła pielęgnacja może wywołać zapalenie spojówek, ropiejące stany zapalne, zaczerwienienia oczu a nawet rozwinięcie się pasożytów pod powieką. Panie, które stosują dodatkowo cienie do powiek, kredki czy eyeliner powinny starannie co wieczór oczyszczać oczy z resztek kosmetyków. Sztuczne rzęsy nieco utrudniają dokładny demakijaż oczu, dlatego należy poświecić na niego sporo czasu. Doskonałym produktem jest szampon dla małych dzieci, ponieważ jest on bardzo delikatny, hypoalergiczny i nie wywołuje nieprzyjemnego szczypania.
Oczywiście sztuczne rzęsy wypadają wraz z naturalnymi, dlatego co kilka tygodni powinno się je uzupełniać. Koszt uzupełnienia jest znacznie niższy od ceny pierwszej aplikacji.
Panie, które regularnie decydują się na zabieg przedłużania rzęs powinny robić co najmniej miesięczne przerwy, aby naturalne rzęsy przez ten czas mogły się wzmocnić i zregenerować. Rzęsy przedłużane metodą 2 do 1, 3 do 1 lub 3D znacznie obciążają naturalne rzęsy.
Przez ten czas warto nakładać na naturalne rzęsy odpowiednią odżywkę do rzęs lub serum regenerujące i przyspieszające ich wzrost.
Sztuczne rzęsy warto aplikować jedynie okazjonalnie, na przykład z powodu ważnej rodzinnej uroczystości lub przed wyjazdem na urlop, aby cały czas czuć się komfortowo i uniknąć potrzeby ciągłego poprawiania makijażu.
Panie, które decydują się na przedłużanie rzęs po raz pierwszy powinny zdecydować się na metodę 1 do 1. Taka metoda daje bardzo naturalny efekt, delikatnie zagęszcza rzęsy i sprawia że spojrzenie jest bardziej wyraziste. Metoda 1 do 1 do złudzenia często przypomina naturalne, wypielęgnowane rzęsy. Jest ona także najbardziej bezpieczna dla naturalnych rzęs ponieważ nie obciąża ich i nie wpływa na ich stan.
Decydując się na zabieg przedłużania rzęs nie należy zapominać także o brwiach. Warto je dokładnie wyregulować i odpowiednio przyciemnić za pomocą henny lub zdecydować się na makijaż permanentny brwi.
Makijaż permanentny brwi to spore inwestycja, gdyż cena mieści się w przedziale od 300 do nawet 800 złotych. Jednak efekt jest bardzo długotrwały, utrzymuje się nawet przez dwa lata.
Na taki zabieg należy wybierać się jedynie do sprawdzonego salonu kosmetycznego, aby mieć pewność, że makijaż zostanie wykonany przez profesjonalistę. Po zabiegu brwi potrzebują paru dni na wygojenie, gdyż okolice brwi mogą być zaczerwienione. W tym czasie należy je odpowiednio pielęgnować kremem nawilżającym i łagodzącym.
Alternatywą dla przydłużania rzęs jest henna rzęs. Jest to doskonała opcja dla kobiet, które mają piękne naturalne rzęsy. Dzięki hennie nie trzeba aplikować tuszu do rzęs, gdyż mają one kolor głębokiej czerni. Henna utrzymuje się na rzęsach przez około dwa tygodnie. Jest ona znacznie tańsza od zabiegu przedłużania rzęs, gdyż kosztuje około 20 złotych. Henna jest całkowicie bezpieczna dla naturalnych rzęs.
Decydując się na przedłużenie rzęs warto dobrze zastanowić się nad wyborem salonu kosmetycznego. Nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może spowodować zniszczenie naturalnych rzęs oraz ich utratę. Niedoświadczona stylistka może sprawić, że rzęsy będą wyglądały bardzo nienaturalnie, nieestetycznie i po prostu komicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here