Paź zawsze modny

Powrót do przeszłości w ogóle nie musi się wiązać z modą, która wyszła z użycia i stała się synonimem przemijania. Nie wszystko co stare jest złe, co wielokrotnie pokazały zmieniające się trendy. Podobnie jest z fryzurami. Fryzura na pazia nie oznacza braku gustu, a wręcz przeciwnie. To stylizacja dla pewnych siebie kobiet, które chcą podkreślić swój charakter i indywidualność. Szczególnie wielkie wrażenie osiągną te z pań, które na tę fryzurę zdecydują się po przycięciu długich włosów.
Pierwszym powrotem do zamierzchłych czasów były lata sześćdziesiąte, kiedy to, za sprawą brytyjskiej stylistki Mary Quant, fryzura na pazia wróciła do łask. Mało kto wie, że za renesans rzeczonej fryzury odpowiada również Polak – Antoni Cierplikowski, który był stylistą takich gwiazd jak Marlene Dietrich, Edith Piaf, a nawet Brigitte Bardot. Wszystko wskazuje na to, że trent wrócił do nas ponownie.
Fryzura na pazia nie jest fryzurą łatwą do noszenia, jednak może stanowić doskonałą bazę do zmiany wizerunku. Zasadniczo, nie jest trudna w utrzymaniu, wymaga jednak odwiedzenia fryzjera bądź stylisty raz w miesiącu.
Fryzura na pazia charakteryzuje się równym cięciem włosów na linii brody. Niektórym mogą przypomnieć się czasy PRL-u, kiedy to powszechną praktyką było domowe obcinanie od garnków czy innych okrągłych naczyń. Na szczęście ta fryzura nie ma z tym nic wspólnego. Grzywkę możemy zostawić naturalną, bądź rozdzielić na boki. Może być równa, prosta lub podkręcona. W tej materii pozostawiamy dowolność.
Niestety, fryzura na pazia nie pasuje wszystkim. Nie powinny się na nią decydować osoby o włosach falowanych i kręconych. Może to spowodować wyrywanie włosów podczas czesania, a tego przecież każdy chciałby uniknąć. Fryzura nie jest też przeznaczona dla ludzi o okrągłych twarzach. Może ona niepotrzebnie podkreślać ten rodzaj fizjonomii twarzy. Zdecydowanie polecana jest dla osób o szczupłych twarzach, delikatnej żuchwie i prostych włosach. Tego typu fryzura podkreśla rysy twarzy i również jej mankamenty. Twarz okrągła będzie jeszcze bardziej okrągła, twarz kwadratowa bardziej kwadratowa. Nie poleca się jej również osobom, które mogą mieć kompleks swojego nosa.
Fryzura może mieć kilka wariantów. Może być bardzo krótka z włosami z tyłu podciętymi na jeżyka. Możemy uzyskać efekt „włosów na wietrze” przez wywinięcie kosmyków. Nie wolno nam zapominać o grzywce. To jest ten element, bez którego fryzura na pazia nie istnieje. Ciekawym rozwiązaniem może być pomieszanie fryzury na pazia z bobem. Włosy długie do ramion (jak w bobie) i jednocześnie szeroka grzywka zachodząca na skronie dadzą zaskakujący efekt.
Największą zaletą fryzury na pazia jest to, że po umyciu włosy szybko schną. Jednak są też i wady, do których zalicza się to, iż fryzurę trzeba codziennie modelować. Dla osób, dla których siedzenie przed lustrem stanowi wątpliwą przyjemność, polecamy stosowanie pianki i delikatne wysuszenie strumieniem ciepłego powietrza.
Jeśli chodzi o kolor fryzury na pazia, to powinniśmy unikać pasemek i balejaży, choć przemyślane i odpowiednio dobrane cieniowanie może dodać fryzurze dodatkowego uroku. Najlepsze jednak będą jednolite odcienie, które pozwolą na podkreślenie kształtu fryzury. Najlepszymi kolorami będą czerń, biel, blond i platyna.
Ułożenie fryzury może być kłopotliwe dla ludzi, którzy z modelowaniem mają niewiele wspólnego, w takim wypadku najlepiej będzie udać się do fryzjera bądź stylisty. W jego rękach włosy na pewno będą bezpieczne i otrzymamy fryzurę zgodnie ze swoimi wymaganiami. Ci, którzy nie boją się podjąć wyzwania, muszą pamiętać, że fryzura na pazia wymaga wyprostowanych włosów i zaokrąglenia końcówek. Zatem w ruch musi pójść prostownica. Nie zapomnijmy o wcześniejszym spryskaniu włosów sprayem termochłonnym. Następnie musimy zakręcić włosy. Nie zapominajmy o grzywce. Dobrym wyborem będzie zastosowanie mgiełki do stylizacji lub preparatu nawilżającego. Do włosów opornych niezbędne może się okazać zastosowanie lakieru, by każdy kosmyk znalazł swoje miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here