Newsletter

Nie da się ukryć, że newsletter to coraz bardziej rozwijający się kanał komunikacji pomiędzy firmą a odbiorcami. Jest to również jeden ze sposobów tworzenia wartościowych treści na stronie internetowej. Firma jednakże musi chwilę poczekać, aby przyszły efekty takiego działania.

Czym jest newsletter?

Newsletter to rodzaj regularnie wysyłanej korespondencji do czytelników strony www, potencjalnych lub obecnych Klientów. Wiele osób błędnie myli go z mailingiem, a różnica polega na tym, że newsletter jest wysyłany regularnie o tej samej porze. W tym działaniu chodzi o zbudowanie pewnego rytuału i więzi z klientami. To właśnie to drugie jest de facto największym celem stosowania takiej metody marketingu, klient czuje się w pełni zaopiekowany jeżeli marka regularnie wysyła mu newsletter. Niemniej jednak należy pamiętać o odpowiednim wyczuciu, znajomość swoich klientów również jest kluczowa. W newsletterze należy przesyłać tylko i wyłącznie przydatne dla odbiorców treści.

Po co wysyłać newsletter?

W dzisiejszych czasach większość z nas jest uzależniona od Social Mediów. Niemniej jednak obsługa mediów społecznościowych staje się coraz bardziej kosztowna, a komunikacja w tych kanałach ma charakter ulotny. Posty szybko się dezaktualizują, a ciągłe scrollowanie tablicy na Facebooku czy prowadzenie rozmów sprzyjają rozproszeniu uwagi użytkowników. Z tego właśnie powodu wymyślono nowy sposób na komunikacje z klientem, którzy jest zacznie szybszy i bezpośredni niż portale społecznościowe. Jest nim newsletter, który przypomina o czytaniu regularnie wysyłanych treści. Ponadto klient, który go zasubskrybuje ma z również ma z tego dużo korzyści, najczęjściej stosowaną techniką jest prezent za zapis na newsletter, dostęp do treści tylko dla subskrybujących lub zniżki na produkty danej firmy.

Nie czekaj dłużej i postaw na newsletter!

Reasumując oto powody dla których warto założyć newsletter:

– Newsletter to perfekcyjny sposób dotarcia do nowych odbiorców.
– Czytelnik newslettera dostaje coś wartościowego, nowego i unikalnego, co pogłębia jego więź z marką.
– Jest to doskonały sposób na budowanie bazy aktywnych i zaangażowanych klientów.
– Dzięki newsletterowi zbiera się dużą liczbę danych o klientach, dzięki czemu można poprawić swoje produkty w taki sposób, aby przypadły im jeszcze bardziej do gustu.

W związku z powyższymi informacjami zapewne w głowach wielu rodzi się pytanie w jaki sposób wysłać newsletter. Aby się tego dowiedzieć zachęcamy do wejścia na stronę Freshmail.pl, na której dokładnie opisany jest cały proces wysyłania newslettera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here