Moda na mobilne piece do pizzy opalane drewnem

W ostatnim czasie coraz więcej osób inwestuje w mobilne piece ogrodowe do pizzy, które mogą być śmiało użytkowane nawet na balkonach i tarasach. Na rynku dostępnych jest wielu rzetelnych producentów, którzy specjalizują się w produkcji przenośnych pieców ogrodowych. Można znaleźć również firmy, które wykonują je na indywidualne zamówienie.

Szeroka i różnorodna oferta

Osoby, które często zapraszają znajomych albo organizują większe przyjęcia na zewnątrz, mogą postawić na piece pokaźnych rozmiarów w których to będzie można przygotować nawet 4 pizzy na raz. Modele tego typu wyposażone są oczywiście w profesjonalne posadzki ogniotrwałe, które można znaleźć w tradycyjnych piecach kuchennych.

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za modelami, które kopułę mają wykonaną z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jeżeli chodzi o izolację, to powinna być ona wykonana z włókien ceramicznych, które są w stanie przez dłuższy okres czasu utrzymać ciepło. W ten prosty sposób będzie można zredukować zużycie drewna do minimum.

Co powinien posiadać porządny piec mobilny do pizzy?

Niezawodne piece ogrodowe do pizzy powinny posiadać boczne półeczki wykonane ze stali nierdzewnej. To właśnie w tych półeczkach będzie można swobodnie przechowywać wszystkie składniki, naczynia i niezbędne akcesoria kuchenne. Funkcjonalne uchwyty znacząco ułatwiają przygotowanie wyśmienitej pizzy.

Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie pieca ogrodowego do pizzy, który wyposażony jest w termometr. Dzięki temu dodatkowi na bieżąco będzie można śledzić średnią temperaturę komory gotowania.

Mobilne piece ogrodowe do pizzy powinny posiadać także wbudowane kółka, dzięki którym przemieszczania pieca nie będzie żadnym większym wyzwaniem. Niektóre piece mogą naprawę sporo ważyć, dlatego też ich transport może okazać się sporym wyzwaniem.

Moda na drewniane piece do pizzy

Na półkach sklepowych coraz częściej można znaleźć drewniane piece do pizzy, które zachwycają bardzo lekkim i dymnym smakiem. Piece tego typu są idealnym wyborem dla tych osób, które chcą przygotować prawdziwą włoską pizzę.

Niestety w piecach tych bardzo trudno jest kontrolować temperaturę, dlatego też nie jest to najlepszy wybór dla początkujących kucharzy. Pamiętać należy także i o tym, aby posiadać pod ręką odpowiedni zapas drewna.

Ogrodowe piece do pizzy dostępne są w ofercie Lofra.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here