Męskie fryzury

Czasy, kiedy mężczyźni obcinani byli według kilku podstawowych wzorców już dawno minęły. Obecnie, odwiedzając salony fryzjerskie, coraz częściej możemy się spotkać z całymi katalogami fryzur dla panów.

Wśród bardzo szerokiego wachlarzu dostępnych fryzur, powinniśmy się zastanowić, jaka będzie dla nas odpowiednia. Na wybór odpowiedniej fryzury wpływać może wiele czynników, przede wszystkim warto spojrzeć na kształt naszej twarzy.

Istnieją także fryzury uniwersalne, czyli takie, które świetnie dopasują się praktycznie do każdej budowy ciała, a dzięki ich ponadczasowości, możemy być pewni, że bardzo długo pozostanie ona modna. Typem takiej fryzury będzie na pewno undercut. Może ona przypominać trochę fryzurę typu pompadour lub po prostu zaczes z wygolonymi bokami. Istnieje jednak różnica pomiędzy fryzurą typu pompadour a tą typu omawiany undercut. W przypadku undercuta, włosy nie są tak bardzo stawiane do góry oraz objętość na górze nie jest tak duża, dzięki czemu włosy nie są postawione aż tak bardzo do góry. Istnieją dwa podstawowe rodzaje tego cięcia. Pierwsze określa równą długość włosów i z przodu i z tyłu. W przypadku drugiego podejścia włosy są dłuższe z przodu, a skraca się je w kierunku tyłu głowy. Fryzura jest przeznaczona, dla włosów o długości co najmniej 6 cm. Fryzura najlepiej się prezentuje w przypadku matowe wykończenia, ewentualnie można sobie pozwolić na użycie lekko nabłyszczającej pomady.

Wielu mężczyzn natomiast woli zerwać z konwenansami i jednak decyduję na nieco dłuższe włosy. Mężczyzna, wybierając fryzury męskie długie, sprawa, że będzie zauważony oraz w 100% będzie się on wyróżniał z tłumu. Decyzja dotycząca zapuszczania włosów przez mężczyznę może być różna, a powodów możemy znaleźć co najmniej kilka. Pierwszy z nim będzie do bólu pragmatyczny, ale jest to częsty punkt widzenia u mężczyzn — długie włosy to po prostu eliminacja lub zredukowanie wizyt u fryzjerów. Innym powodem może być wygoda, jednak o krótkie włosy trzeba dbać, układać, podcinać. Dodatkowo długie włosy w łatwy sposób będą podkreśleniem indywidualnego stylu.
Aby długie fryzury męskie mogły wyglądać bardzo dobrze, mężczyzna nigdy nie powinien dopuszczać, aby jego włosy wyglądały na wysuszone. Dlatego, każdorazowo warto poczekać, aż same wyschną. Naturalne schnięcie włosów, dodatkowo pozwala je utrzymać w lepszej kondycji. Chcąc lekko je wystylizować, można przeczesać włosy palcami, na pojedyncze pasma, po prostu nałożyć wosk. Stylizować długie włosy przy użyciu grzebienia oraz nakładając żel czy pastę, powinniśmy tylko w związku ze specjalnymi okazjami. Dzięki kosmetykom stylizacyjnym możesz ułożyć włosy bardziej precyzyjnie, tak żeby przylegały do głowy i były zawinięte za uszy. W przypadku ubrania wieczorowego dobrze może się także sprawdzić pozornie zaniedbany wygląd.

Problemem przy posiadaniu długich włosów, może się okazać uprawianie sportu. Zwłaszcza jeśli nie jest to zwykła jazda na rowerze, tylko rodzaj bardziej wyczynowej aktywności. Dlatego warto je związać i założyć dodatkowo opaskę lub po prostu użyć odpowiedniej gumki. Niezależnie na jaką stylizację się zdecyduje, Twoje włosy będą potrzebowały dobrej pielęgnacji. Pamiętaj, że nawet jeśli chcesz osiągnąć wygląd z pozoru wyglądający na zaniedbany, nigdy nie będzie on tym samym, jeśli nasze włosy po prostu byłyby zaniedbane. Myj włosy co najmniej dwa razy w tygodniu, najlepiej przy użyciu letniej wody. Raz w tygodniu warto zastosować odżywkę.

Warto pamiętać, że z długimi włosami świetnie może się sprawdzić także zarost. Do niektórych rodzajów włosów, najlepiej będzie, jeżeli wybierzemy po prostu skromny trzydniowy, ale i dłuższa broda może się okazać dobrym pomysłem. Należy pamiętać, że zarost także powinien być szczególnie zadbany. Warto raz kiedyś pokusić się o wizytę u Barbera, który odpowiednio wystylizuje naszą brodę. Dobrze będzie także zaopatrzyć się w trymer i co kilka dni samemu przyciąć brodę do odpowiedniej długości. Na rynku jest też dostępna masa kosmetyków, przydatnych przy utrzymaniu brody w odpowiedniej kondycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here