Makijaż cieniami do powiek

Cienie do powiek to bez wątpienia jeden z głównych składowych, jakich potrzeba do wykonania makijażu. Większość malujących się osób używa ich na co dzień do malowania się. Dzięki nim można zdziałać prawdziwe cuda na oku! W cieniach wspaniałe jest to, że występują we wszystkich barwach świata! Obecnie panuje, co prawda trend na poszerzanie barwnych gam wszystkich kosmetyków, dzięki temu coraz częściej możemy spotykać się z fioletowym tuszem do rzęs, niebieską pomadką czy metalicznymi rozświetlaczami. Pomimo to cienie w dalszym ciągu pozostają królowymi barw. Nie ma bowiem koloru, w którym by nie występowały. Jest to ich niewątpliwa zaleta! Wiele z nas kolekcjonuje cienie i w swoich kosmetyczkach posiada ich niezliczone kolory. Należy być przecież przygotowanym na każdą okazję i każdy nastrój. Innego odcieniu cieni użyjemy przecież na rozmowę kwalifikacyjną, innego na ślub koleżanki a innego na sylwestra. Czasami dopasowujemy kolor do naszego nastroju lub pory roku, cieni więc nigdy nie za wiele!

Makijaż cieniami może być naprawdę prosty, może jednak zająć naprawdę sporo czasu i składać się z serii skomplikowanych zabiegów. W malowaniu oka jest on niezwykle ważny i należy skoncentrować się na jego wykonywaniu, a także dobrze go zaplanować. Nieodpowiednim nałożeniem cieni możemy zrujnować cały swój makijaż, pomniejszyć oko i doprowadzić do innych katastrof. Należy więc mieć się na baczności i wzmóc czujność!

Jeżeli jesteśmy nowicjuszami w dziedzinie makijażu i dopiero rozpoczynamy swoją przygodę należy pamiętać o paru ważnych wskazówkach na początek, które przedstawimy poniżej. Na całe szczęście dla nas wszystkich obecnie dzięki prężnie rozwijającym się portalom społecznościowym oraz różnego rodzaju serwisom istnieje wiele możliwości nauczenia się sztuki malowania się. Dostęp do dobrze wykwalifikowanych osób, których pasją jest makijaż jest niesłychanie ułatwiony. Na pewno obserwujecie wiele youtuberek i youtuberów, którzy pokazują krok po kroku, jak wykonują makijaż. Osób podejmujących podobne treści w swoich filmikach jest naprawdę wiele, więc możemy wybrać, który styl malowania się najbardziej nam odpowiada i którzy tutorzy przemawiają do nas najbardziej. Możemy również bez problemu podpatrywać jak dziedzina rozwija się w najróżniejszych zakamarkach świata. Dzięki rozpowszechnieniu makijażu w mediach popularny stał się również makijaż wśród mężczyzn, a tolerancja wzrasta!

Jakie cienie kupić?
Nie masz żadnych cieni? Jesteś osobą dopiero poznającą podstawy makijażu, logiczne jest więc, że nie chcesz wydawać majątku na kosmetyki, bo nie wiesz, co jest istotne przy ich wyborze oraz czy w ogóle spodoba ci się ich używanie. Nic w tym dziwnego, całkowicie cię rozumiemy! Co powinieneś zrobić, to udać się do niedrogiej drogerii i wybrać gotową paletkę z cieniami. Ich ceny rozpoczynają się od ok. 30 zł, a zawierają naprawdę sporo odcieni, które zostały skompletowane przez specjalistów i pasują do siebie kolorystycznie. Jeżeli nigdy się nie malowałeś postaw na brązy i beże!
Jaki pędzel wybrać?
Jeżeli zdecydowałeś się na zakup paletki prawie na pewno w zestawie znalazł się również pędzelek. Nie jest on zbyt profesjonalny i używając go możesz zniechęcić się do malowania. Dobierz dodatkowo kilka pędzli, niekiedy funkcjonują one również w zestawach, ale do wykonania początkowego makijaży starczą ci ok. 3 sztuki. Pędzle do nakładania cieni na powiekę są małe, warto zaopatrzyć się w jeden o większej powierzchni i płaski, gruby o małej powierzchni oraz jeden malutki do rysowania precyzyjnych linii.
Aby twój makeup był efektowny przede wszystkim zadbaj o nawilżenie powiek i skóry całej twarzy! Stosuj krem nawilżający rano i wieczorem.
Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy na powieki, może być to podkład, którego używasz do malowania reszty twarzy lub kremowy cień. Dzięki niemu cienie, które nałożysz w dalszej kolejności będą trzymać się dobrze skóry.
Najprostszy makijaż na codzienne wyjście wykonasz za pomocą 2 cieni: ciemniejszego i jaśniejszego. Ten pierwszy nałóż na zewnętrzną stronę powieki, ten drugi zaś na wewnętrzną.
To podstawowe zasady, ale pamiętaj makijaż to zabawa i wyrażanie siebie! Szukaj więc inspiracji i szalej z kolorami! Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here