Korektor do twarzy - czym jest, jakie wybrać i jak go używać?

Bardzo rzadko jesteśmy zadowoleni ze swojej cery. Pragniemy, by była ona gładka, odżywiona i bez niedoskonałości. Jednak wszelkie niedoskonałości są niestety wręcz wpisane w naszą urodę. Skóra nie zawsze jest gładka, a kolor jednolity. Pojawiają się liczne zaczerwienienia i przebarwienia, a także zmiany, które w niekorzystny sposób wpływają na naszą urodę. Na szczęście można zamaskować większość niedoskonałości makijażem. Do codziennej pielęgnacji dobrze jest używać kremu nawilżającego do twarzy, zaś do maskowania niepożądanych zmian idealnie nada się korektor do twarzy. Ten specyfik doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach, należy tylko odpowiednio go dobrać.

Na jakiej zasadzie działa korektor do twarzy?

Korektor do twarzy ma za zadanie maskować wszelkie niedoskonałości. Tak więc kosmetyk maskuje cienie pod oczami, wypryski, przebarwienia, popękane naczynka, a nawet blizny. Brzmi świetnie? Tak właśnie jest, trzeba tylko odpowiednio go stosować i dobrać specyfik do naszego koloru skóry.

Rodzaje korektorów do twarzy.

Na rynku jest dostępnych kilka modeli korektorów do twarzy. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy rodzaj ma swoje określone funkcje i swojego rodzaju dziedzinę, której jest najlepszy. Pierwszym rodzajem korektorów są, tak zwane korektory w kremie. Ich cechą charakterystyczną jest niezwykle mocna pigmentacja. Dokładnie maskują one wszelkie zmiany w kolorycie skóry, takie, jak choćby popękane naczynka, czy nawet większe przebarwienia. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z koloru naszej skóry i posiadamy głównie przebarwienia, a nie mamy za to blizn, czy innych zmian, ta wersja korektora do twarzy będzie dla nas najlepsza.

Ale co jeśli nie mamy problemów z przebarwieniami, za to pragniemy zamaskować liczne blizny po choćby trądziku? Bez obaw. Z pomocą w takim przypadku śpieszy inna wersja korektora — tym razem w sztyfcie. Cechują się one bardzo gęstą, zwartą konsystencją, przez co można, a nawet powinno się nakładać je punktowo. Taki kosmetyk bez problemu wypełni wgłębienie po bliźnie. Niektórzy, ze względu na łatwość aplikacji stosują korektor w sztyfcie do maskowania drobnych przebarwień.

Przed nami kolejny rodzaj korektora, tym razem w płynie. Jest on bardzo lubiany, głównie przez swoja lekką formułę i łatwość w nakładaniu — wystarczy bowiem wetrzeć go w twarz, jak zwykły krem. Wprawdzie nie maskuje on aż tak dobrze, jak wcześniej wymieniony korektor w sztyfcie, jednak doskonale sprawdza się na co dzień. Najlepiej sprawdza się do tuszowania cieniów pod oczami. Dzięki temu wyglądamy na wypoczętych i nie mamy już tak zwanych „worów pod oczami”.

Kolejnym typem korektorów, są korektory w kredce. Jest to najprecyzyjniejszy typ kosmetyków. Są niezastąpione w makijażu oczu, brwi i ust. Na czym to polega? Taki korektor służy przede wszystkim do drobnych poprawek makijażu — wyrównywania krawędzi, poprawiania niedociągnięć — nie trzeba dzięki niemu zmazywać i poprawiać od razu całego makijażu. Takim korektorem można z powodzeniem tuszować także drobne niedoskonałości jak na przykład popękane naczynka i wypryski.

Ostatni rodzaj korektora to korektor w tak zwanym kompakcie. Jest on do kupienia w tubce, która nierzadko zakończona jest kulką, ułatwiającą aplikację. Ten typ jest wręcz idealny do cery trądzikowej oraz ze skłonnością do wyprysków. Sucha formuła i gęsta konsystencja z powodzeniem maskuje wszelkie zmiany, a także pomaga w walce z nimi.

Istotny jest kolor, czyli jak dobrać odpowiedni korektor.

Jeśli mamy już wybrany typ, kolejną bardzo ważną rzeczą jest wybór koloru. Bardzo istotny jest odpowiednio dobrany kolor. Jeśli będzie zbyt ciemny lub zbyt jasny nie osiągniemy zadowalającego nas efektu, a efekcie korektor, zamiast upiększać, zadziała odwrotnie.

Sprawdzonym trikiem stosowanym przez specjalistów w tej dziedzinie jest przetestowanie interesującego nas koloru na ręce, a dokładniej na nadgarstku. Warto przejść się po drogeriach, czy sklepach z kosmetykami i tam, korzystając z testerów, odpowiednio dobrać kolor kosmetyku. Jeśli mamy problem, zawsze można prosić o pomoc obsługę sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here