czy warto kupić dres dla dziecka?

Komplety dresowe dziecięce, są najwygodniejszym ubraniem dla malucha. Sprawdzają się zarówno podczas zabawy, jak i do szkoły lub przedszkola. Dresy i odzież sportowa dziecięca, jest obecnie dostępna w większości sklepów odzieżowych.

W garderobie naszej pociechy nie może zabraknąć kompletu dresowego. Jest to najwygodniejszy ubiór, ponieważ nie krępuje ruchów podczas zabawy. To, jaki komplet dresowy będzie najlepszy, zależy od upodobań dziecka i rodzica oraz od pory roku.

Komplet dresowy należy zawsze dobierać nie tylko do wieku i wzrostu dziecka, ale również do płci. Niektóre modele dostępne na rynku ozdobione są wzorami i postaciami z bajek. Dziecko będzie chętnie nosiło tylko taki komplet dresowy, który przypadnie mu do gustu. Już kilku letnie maluchy mają swój gust i należy wziąć to pod uwagę podczas zakupów.

Komplety dresowe dziecięce

Z jakiej tkaniny, powinien być wykonany komplet dresowy dziecięcy?

Istnieją modele kompletów dresowych, które są wykonane z różnych typów tkanin. Wybór odpowiedniego kompletu dresowego zależy od indywidualnych preferencji dziecka, które będzie chodziło w tym komplecie. Wyróżniamy:

Dres ortalionowy, najbardziej kojarzony z kolorowymi strojami z lat 90. Obecnie ten rodzaj dresu wrócił do mody i jest często wybierane przez rodziców. Jego zaletą jest lekkość materiału i wygoda.

Dres bawełniany, najbardziej klasyczny rodzaj dresu. Z tej tkaniny mogą być wykonane dresy sportowe, jak i bardziej wyjściowe. Dresy bawełniane mają wiele zastosowań i są chętnie wybierane na co dzień przez dzieci. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, przez co nie dochodzi do nadmiernego pocenia.

Dres welurowy, jest cieplejszą wersją dresu oraz bardziej elegancką. Materiał, z którego jest wykonany jest bardzo przyjemny w dotyku. Polecany jest dla dziewczynek. Sprawdzają się zarówno do zabawy na zewnątrz, jak i do chodzenia na co dzień.

Dres z mieszanek materiałów, chodzi głównie o mieszanki wiskozy z modalem, bawełny z poliamidem, oraz wielu różnych tekstyliów. Słyną z wytrzymałości i elastyczności. Co ma znaczenie w przypadku dzieci.

Przeczytaj też: http://ladychwila.pl/spodnie-sportowe-dzieciece-jaki-rodzaj-spodoba-sie-dziecku/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułModna jesienią i zimą
Następny artykułDobry radca prawny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here