Kocie spojrzenie

W makijażu tak samo jak w modzie mamy różne trendy, które obowiązują przez jakiś czas, następnie mijają, by za kilka lat powrócić w nieco zmienionej formie.
Są jednak pewne zasady, które są niezmienne niezależnie od aktualnej mody. Jedną z nich jest zasada, że jeżeli mocno podkreślamy oko, usta powinny pozostać stonowane i na odwrót malując usta wyrazistą pomadką oczy podkreślamy jedynie delikatnie. Chodzi o to, że intensywnie zaznaczamy zawsze jeden element naszego makijażu.
Jednym z trendów powracających jak bumerang w makijażu oczu jest kocie spojrzenie. Ten rodzaj makijażu oczu jest niezwykle oszczędny w ilości produktów niezbędnych do jego wykonania.
Aby uzyskać efekt kociego spojrzenia wystarczy kosmetyk, którym narysujemy na górnej powiece czarną kreskę – eyeliner lub konturówka do oczu oraz masakra, pozwalająca dokładnie wytuszować rzęsy. Tak to wszystko! Decydując się na koci makijaż oczu, możemy spokojnie poszaleć z makijażem ust i pozwolić sobie nawet na bardzo wyraźne i intensywne kolory. W ostatnim czasie, w zależności od tego czy nasza cera ma odcień zimny, neutralny czy też ciepły, modne są usta w matowych odcieniach czerwieni, różu, fioletu i koralu.
Jaka jest różnica pomiędzy makijażem oczu, jaki wykona konturówka do oczu a eyeliner? Jeżeli chodzi o wygląd i trwałość makijażu niewielka. Trwałe i piękne kocie oko uzyskamy zarówno kredką jak i eyelinerem dobrej jakości. Makijaż nietrwały również możemy uzyskać z wykorzystaniem obu tych produktów. Jakość i trwałość makijażu zależą od jakości użytych kosmetyków, a nie ich rodzaju.
Na czym więc polega różnica? Eyeliner wymaga od nas ogromnej precyzji, pewnego ruchu ręki, jest idealny dla kobiet malujących się często, które mają duże doświadczenie w wykonywaniu makijażu.
Konturówka do oczu jest kosmetykiem wybaczającym drobne błędy, pozwalającym się łatwo korygować. Jest ona idealna dla kobiet malejących się tylko okazjonalnie, nie mających dużego doświadczenia i precyzyjnych ruchów ręki.
Czy to jedyna różnica pomiędzy oboma kosmetykami? Nie. Konturówka do oczu to produkt, który dużo łatwiej jest zmyć z oka. Do demakijażu wystarczają zazwyczaj łagodne płyny micelarne lub nawet sama bieżąca woda. Do skutecznego demakijażu kreski wykonanej z użyciem eyelinera potrzebujemy mocniejszych płynów do demakijażu. Jeżeli spróbujemy usunąć je płynem micelarnym lub wodą, będziemy wyglądały jak rozmazane, a nie o to przecież chodzi.
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów eyelinerów. W drogerii możemy spotkać kosmetyki tego typu w pisaku, z pojemniczkiem z tuszem i pędzelkiem lub pojemniczkiem z żelem i pędzelkiem. Najłatwiej makijaż wykonać pędzelkiem, trzeba jednak bardzo uważać by nie nabrać zbyt dużej ilości kosmetyku bo łatwo go wtedy rozmazać. Eyelinery w pisaku są dużo bardziej trwałe, wymagają jednak olbrzymiej precyzji wykonania, każde dranie ręki będzie widoczne na naszej powiece, a do tego będzie je trudno zmyć lub skorygować. Eyelienery w pisaku bardzo szybko wysychają i same kosmetyki są nietrwałe.
Konturówka do oczu to kosmetyk, który polecam na początku przygody z kocim makijażem oczu. Z czasem gdy Twoja ręka stanie się pewniejsza możesz spróbować wykonywać kreski eyelinerem.
Gdy wykonamy już piękną, idealnie równą kocią kredkę przechodzimy do wytuszowania rzęs maskarą. Jaką? Koniecznie w kolorze głębokiej czerni, otwierający oko. Dobrze jest wybrać tusz, który jednocześnie pogrubi, wydłuży i podkręci nasze rzęsy, dając efekt sztucznych rzęs. Rzęsy takie nazywane są rzęsami motyla, gdyż wyglądają jak skrzydła tego owada.
Jak widać wykonanie niezwykle ostatnio modnego makijażu kociego spojrzenia nie jest ani specjalnie trudne ani nie wymaga od nas nabycia wielu różnych kosztownych kosmetyków. Jest makijażem idealnym dla kobiet w każdym wieku, nie jest bowiem specjalnie wyzywający, lecz dyskretny i elegancki. O tym czy jest bardzo widoczny decyduje, z jakimi innymi elementami makijażu go połączymy. Czy usta podkreślimy wyrazistą czerwienią czy poprzestaniemy na delikatnych, naturalnych beżach i różach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here