Jakie kosmetyki potrzeba, do wykonania pełnego makijażu?

Aby wykonać pełny, profesjonalny makijaż, potrzeba wielu kosmetyków. By był on jak najbardziej profesjonalny, trzeba zastosować masę produktów, jednak efekt końcowy może zaskoczyć. Jakich produktów potrzeba, aby wykonać pełny makijaż?

Tonik – przed makijażem należy usunąć wszystkie produkty z twarzy, oraz przemyć ją tonikiem. Przywróci naszej skórze właściwe pH, oraz odświeży ją. Nałożenie makijażu na nieoczyszczoną twarz, może sprawić, że będzie się on krócej trzymał.

Krem – potem należy twarz nawilżyć. Można zastosować jeden produkt, lub osobny drugi, pod oczy. Krem sprawi, że nasza skóra będzie dobrze nawilżona.

Baza pod makijaż – gdy krem się dobrze wchłonie można zastosować bazę pod makijaż. Ma ona na celu wygładzenie porów, rozjaśnienie, oraz zredukowanie zaczerwienień. Sprawi ona, że makijaż dobrze wtopi się w twarz i będzie wyglądał bardziej naturalnie. Przedłuży też jego trwałość.

Podkład – na taką przygotowaną twarz, można zacząć nakładać produkty typowo kamuflujące, takim jakim jest podkład. Ważne jest to, aby był on dobrze dobrany kolorystycznie do naszej cery.

Korektor – korektor ma za zadanie ukryć to, czego nie zdołał podkład. Można też zastosować osobny produkt pod oczy, jednak nie jest to wymagane. Równie dobrze, można stosować jeden produkt pod oczy, oraz na widoczne jeszcze wypryski i zaczerwienienia.

Puder – dobrze dobrany puder sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać bardziej naturalnie. Ma on też utrwalić wcześniej nałożone kosmetyki.

Bronzer – czyli czas na konturowanie. Tym produktem możemy sprawić, że nasza twarz będzie wydawała się bardziej szczupła a nos węższy. Dobrze nałożony bronzer, optycznie poprawi wygląd twarzy.

Rozświetlacz – ożywia twarz i ją modeluje. Ma za zadanie uwypuklić te rzeczy, które mają być rozświetlone, czyli kości policzkowe czy łuk kupidyna.

Róż – nadaje skórze naturalnego wyglądu i sprawić, żeby wyglądała młodo i promiennie.

Baza pod cienie – teraz czas na oczy. Baza pod cienie przedłuży ich trwałość i sprawi, że kolory będą bardziej widoczne.

Cienie – ich wybór na rynku jest ogromny. Można znaleźć produkty sypie, w płynie, w kremie. Gama kolorów jest tak wielka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Cienie muszą być dobrze rozblendowane, aby nie było widać granicy pomiędzy różnymi kolorami. Dobrze dobrane odcienie, podkreślą kolor oczu, wydobędą z nich głębię, oraz będą przyciągać wzrok.

Eyeliner – produkt za pomocą którego robi się kreski na powiece. Takie produkty można znaleźć w pisaku, żelu, płynie, oraz różnych kolorach. Wybór zależy tylko od nas samych i preferencji stosowania. Za pomocą kreski można modelować oko.

Kredka do oczu – można nakładać ją na linię wodną lub na powiekę zamiast eyelinera. Na linię wodną najlepiej nakładać taką w jasnym, cielistym kolorze, lub nawet białym. Ten trik sprawi, że oko będzie wydawać się większe.

Zalotka – nie jest to kosmetyk, jednak urządzenie które może nam pomóc w perfekcyjnym wyglądzie. Lekko podgrzana sprawi, że rzęsy będą podkręcone i podkreślone.

Tusz do rzęs – na rynku wybór jest ogromny. Mnogość różnych szczoteczek sprawia, że każdy znajdzie idealny produkt dla siebie.

Sztuczne rzęsy, klej – jest to opcja niekonieczna, aczkolwiek idealnie podkreśli nasze oko. Rzęsy nie są drogie, i mogą być używane wielokrotnie.

Kredka do brwi – czas na ich podkreślenie. Kredka dobrana w odpowiednim kolorze, sprawi, że staną się one pełne i wyraziste.

Żel do brwi – utrwali je, i spowoduje, że nie będą one zmieniać swojego kształtu w ciągu dnia.

Konturówka do ust – za jej pomocą można obrysować swoje usta, aby wydawały się pełniejsze i idealne.

Pomadka do ust, błyszczyk, szminka – produktów do ust na rynku jest ogromna ilość. Wystarczy wybrać coś dla siebie.

Utrwalacz do makijażu – to taki spray, którego zadaniem jest jak najdłuższe utrzymanie tego, co mamy na twarzy. Spowoduje, że nie będzie on się rozmazywał i długo wyglądał dobrze.

Jak widać, kosmetyków do makijażu jest wiele. Aby wykonać ten idealny, trzeba trochę się natrudzić, jednak efekty są zadowalające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here