Jakich szamponów używać?

Piękne i lśniące włosy to marzenie każdego. Niezależnie czy mowa tu o kobietach czy o mężczyznach. Po pięknych włosach marzy każdy. I jest to oczywiście możliwe. Wystarczy jednie dbać o swoje włosy i skórę na głowie. Ważne jest jednak to, aby robić w sposób właściwy. Niestety wiele osób albo o tym zapomina albo po protu nie wie, że dba o włosy w sposób niewłaściwy. Jak zatem dbać o włosy?

Przede wszystkim jasno trzeba sobie powiedzieć, że włosy nie są takie same. Każdy z nas może posiadać inny typ włosów. I jest to bardzo istotne w kontekście dbania o włosy. Sposób ich higieny musi być bowiem dokładnie dopasowany do posiadanego typu włosów. Przede wszystkim dotyczy to tego jakiego szamponu oraz odżywek się używa w pielęgnacji włosów.

Jak już wspomniano wyróżnić można kilka typów włosów. Najczęściej oczywiście mamy do czynienia z włosami normalnymi. Są to włosy zdrowe, z którymi nie ma żadnych problemów. Do takich włosów śmiało można używać uniwersalnych szamponów oraz uniwersalnych odżywek. Są jednak osoby, które mają z włosami niemałe problemy. Może być to łupież lub problem z przetłuszczającymi się włosami. W takim przypadku korzystać należy z szamponów przeznaczonych specjalnie do tego typu włosów. Mowa tu na przykład o szamponach przeciwłupieżowych czy szamponach do włosów przetłuszczających się. To samo dotyczy odżywek. Na rynku dostępne są oczywiście także inne specjalistyczne szampony do włosów. Jest to na przykład szampon do włosów farbowanych lub szampon na siwe włosy. Ważne w tym wszystkim jest to, aby używać odpowiedniego i właściwego szamponu. W innym wypadku nie pomoże on na dolegające nam problemy z włosami.

Bardzo wiele osób zadaje sobie także pytanie jak często myć włosy. Nie ma na to pytanie jednej i uniwersalnej odpowiedzi. Jak już wspomniano włosy są różne. Dlatego jedne osoby muszą być włosy codziennie a w przypadku innych osób wystarczy kiedy włosy myte są co kilka dni. Oprócz właściwej częstotliwości mycia włosów oraz tego jakiego szamponu się używa niezwykle ważne jest także to, aby włosy były myte w sposób właściwy. Przede wszystkim z szamponem nie można przesadzać. Tu trzeba obalić pewien mit. Wielu osobom wydaje się, że im więcej szamponu nałożą na głowę tym efekt będzie lepszy. To nie prawda. Wręcz przeciwnie. Zbyt duża ilość szamponu może nawet włosom zaszkodzić. Myjąc głowę pamiętać należy także nie tylko o samym włosach, ale także o skórze głowy. To ona jest tutaj najważniejsza. Po nałożeniu szamponu na głowę należy palcami dokładnie masować skórę głowy. To bardzo ważne, ponieważ stan naszych włosów zależy przede wszystkim od stanu zdrowia naszej skóry na głowie.

Podobnie ma się sytuacja w różnego rodzaju odżywkami do włosów. Już powiedziano wcześniej, że te także muszą być dopasowane do typu posiadanych włosów. Ale bardzo istotne jest także to, aby były one właściwie nakładane. Wiele osób odżywkę nakłada na mokre włosy, zaraz po ich umyciu. To błąd. W takim przypadku odżywka nie działa w pełni tak jak powinna. Odżywka powinna być nakładana na włosy wilgotne. Po jej nałożeniu jeszcze raz spłukujemy włosy.

Dużo już powiedziano o kwestii używania odpowiednich szamponów oraz o sposobie mycia włosów. Nie można jednak zapomnieć o jeszcze jednym elemencie zawsze związanym z myciem włosów. Chodzi tu mianowicie o ich suszenie. Bardzo wiele osób, zwłaszcza pań, popełnia w tej kwestii fundamentalny błąd. Polega on na tym, że po umyciu głowy zawijają one ręcznik na głowie i tak utrzymują zawiniętą głowę nawet przez kilkanaście minut. W ten sposób oczywiście osiągniemy zamierzony efekt, włosy będą suche, jednak jest jedno ale. Tak zawinięte ręcznikiem włosy nie mają dostępu do powietrza. To sprawia, że bardzo szybko matowieją i stają się po prostu nie świeże. Trzeba o tym pamiętać. Najlepiej jest po prostu po umyciu głowy szybko ręcznikiem wytrzeć włosy. Nawet jeśli są nieco wilgotne to w przeciągu kilku minut wyschną same.

To najważniejsze zasady jakich trzymać należy się podczas pielęgnacji włosów. To najlepsza recepta na włosy zdrowe i lśniące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here