Jaką prostownicę kupić?

Bardzo wiele kobiet, które posiadają naturalne włosy marzy to włosach prostych. Nie ma się co dziwić. Każda kobieta lubi bowiem od czasu do czasu mniejsze lub większe zmiany w swoim wyglądzie. Do tego celu najczęściej używana jest oczywiście prostownica. Jednak na rynku jest ich dość sporo. Którą zatem wybrać?

Zadanie prostownicy jest jasne – prostuje włosy. Jednak jak wiadomo wysoka temperatura bardzo szkodzi włosom. Dlatego wybierając prostownicę zawsze należy mieć to na uwadze. Dlatego wybierać należy taką prostownicę, która nie tylko skutecznie wyprostuje włosy, ale także ochroni je przed nadmiernym gorącem.

Generalnie prostownice dzieli się ze względu na zastosowanie w niej płytki. To właśnie płytki decydują o jakości prostownicy. To jaka jest ich wielkość, powłoka oraz kształt. Dlaczego powłoka prostownicy jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, iż to właśnie ona decyduje o bezpieczeństwie przy używaniu prostownicy. Generalnie wyróżnić można trzy rodzaje płytek stosowanych w prostownicy.

Pierwszy rodzaj to płytki teflonowe. Stosowanie tego typu prostownicy skutecznie chroni włosy przed wysoką temperaturę. Teflon sprawia także, że włosy nie przywierają do płytek prostownicy. Trzeba jednak zauważyć, że płytki teflonowe mają także swoje wady. Przede wszystkim tego typu powłoka nagrzewa się w sposób nierównomierny. Jest to dość problematyczne podczas prostowania włosów ponieważ mogą się one nierówno prostować. Warto także zauważyć, że prostownice z płytkami teflonowymi dość szybko się zużywają.

Drugi rodzaj płytek stosowanych w prostownicach to płytki ceramiczne. To co jest ich największą zaletą to z pewnością fakt, iż prostownica z płytkami ceramicznymi nagrzewa się równomiernie. Oznacza to, że ryzyko przypalenia włosów jest minimalne. Warto także wspomnieć o tym, że powłoka takiej prostownicy jest dość ślizga a to jeszcze bardziej ułatwia prostowanie włosów. Można śmiało powiedzieć, że obecnie prostownice z płytkami ceramicznymi to prostownice kupowane najczęściej.

Kolejny typ płytek to płytki tytanowe. Ten rodzaj płytek jest na pewno dużo trwalszy niż płytki ceramiczne. Prostownica z płytkami tytanowymi jest zatem dużo bardziej odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. Prostownice z tego typu płatkami tytanowymi najbardziej polecić można osobom posiadającym włosy grube oraz kręcona. Tytanowe płytki świetnie radzą sobie z tego typu włosami. Warto zauważyć, że na rynku dostępne są także prostownice z płytkami ceramiczno – tytanowymi. Jest to pewnego rodzaju wzmocnienie prostownic ceramicznych.

Warto także zwrócić uwagę na prostownice z płytkami lustrzanymi. Ten tym prostownicy używany jest przede wszystkim w celu nadania włosom blasku. Powłoka w tym rodzaju prostownicy jest bardzo gładka co zdecydowanie ułatwia prostowanie włosów.

Na rynku dostępne są także prostownice posiadające płytki diamentowe. Jest to pewnego rodzaju nowość na rynku tego typu produktów. Powłoka taka jest na pewno bardzo trwała i gładka. Dzięki temu świetnie sprawdza się przy prostowaniu włosów, które z reguły są trudne do prostowania. Mowa tu choćby o włosach kręconych, grubych czy szorstkich.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o ostatnim typie płytek stosowanych w prostownicach. Mowa tu o płytkach z turmalinami. Działanie takiej prostownicy polega na tym, że pod wpływem wysokiej temperatury wytwarzane są jony ujemne przez minerały jakimi są właśnie turmaliny. Dzięki temu włosy chronione są przed zniszczeniem i co także ważne nie powodują elektryzowania się włosów.

Jak zatem widać na rynku dostępnych jest sporo rodzajów prostownic. Można tu wymienić także choćby prostownicę parową. Ten typ prostownicy także cieszy się bardzo duży zainteresowaniem klientów. Wystarczy w internecie wpisać „prostownica parowa opinie”, aby szybko przekonać się o tym jak popularna jest prostownica parowa. To jaka prostownica zostanie wybrana zależy oczywiście tylko i wyłącznie od indywidualnych oczekiwaniach i wymaganiach kobiet. Pewne jest jednak to, że każda z pań z pewnością znajdzie idealną prostownicę dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here