Jak zrobić pasemka?

Niby pasemka wyszły już z mody i rzadko kiedy można spotkać na ulicy kobietę z rozjaśnionymi bądź przyciemnionymi pojedynczymi pasmami, ale jednak fryzura tego rodzaju prezentuje się tak uroczo, że tuż przed wakacjami warto sobie na nią pozwolić i zaszaleć nieco ze swoim wyglądem. Subtelne pasma w innym odcieniu będą pasować nawet dojrzałym i eleganckim kobietom. Te bardziej ekstrawaganckie w kolorze intensywnej zieleni lub błękitu na pewno przypadną do gustu wszystkim nastolatkom, które po prostu z natury lubią się wyróżniać, a w okresie buntu potrafią decydować się na zwariowane metamorfozy. Lepiej zresztą pozwolić im na zafarbowanie włosów, aniżeli zgadzać się na inne ekscesy, które młodym ludziom często wpadają do głowy. Pasemka są natomiast o tyle korzystną fryzurą, że można je wykonać we własnym domu, w ciągu dosłownie kilkunastu minut totalnie zmieniając swój wygląd. Nie trzeba więc umawiać się na wizyty do salonów fryzjerskich. Nie trzeba płacić za porażająco drogie usługi, których koszt może znacząco przekroczyć jedną piątą najniższej krajowej pensji. Wystarczy tylko farba do pasemek, czepek bądź zwykła folia aluminiowa. Z pomocą tych trzech zwykłych przyrządów można bardzo łatwo wytworzyć na swojej głowie zupełnie nową i oryginalną fryzurę. A warto!

Bo niby pasemka wyszły już z mody, ale jednak rzadko kiedy uznaje się je za symbol tandety czy kiczu. Nawet te intensywnie różowe czy neonowe i żółte mogą wyglądać wspaniale, zwłaszcza jeśli zdecyduje się na nie dziewczyna w nastoletnim wieku. Taki młody wiek rządzi się bowiem swoimi prawami. Jeszcze przyjdzie pora na noszenie samych eleganckich strojów i perfekcyjne układanie fryzury w gładkie koki bądź subtelne warkocze. Młodość należy wykorzystać na sto procent i to także pod względem swojego wyglądu. Nawet jeśli różowe pasemka zostaną źle odebrane przez nauczycieli, zawsze można sobie na nie pozwolić wyłącznie w okresie letnim, kiedy to wszyscy mają wolne od szkoły, a uczniowie mogą robić to, co im się żywnie podoba – i na co pozwalają im rodzice. Przed samodzielnym wykonaniem pasemek należy pamiętać jedynie o tym, aby założyć na siebie stare i najlepiej zniszczone ubrania, które i tak tuż po zabiegu będą nadawać się wyłącznie do wyrzucenia. Można by było także okryć się specjalnym fartuchem bądź ręcznikiem, jednak ryzyko zafarbowania odzieży zawsze pozostanie, więc lepiej na to uważać, aby nie zniszczyć swojej ulubionej bluzki.

Jeżeli farba do pasemek została już kupiona, a specjalny czepek pokryty małymi dziurkami znajduje się w zasięgu ręki, można brać się do roboty. Od czego zacząć? Oczywiście od nałożenia czepka, który alternatywnie można zastąpić zwykłą folią aluminiową, wcześniej tylko dopasowując ją do kształtu głowy i wycinając na niej małe otwory. Włosy należy wyciągnąć z nich z pomocą specjalnego szpikulca. Wszystkie wyciągnięte pasma muszą mieć taką samą grubość, jednakże nie powinna ona przekroczyć czterech milimetrów. Grubsze zafarbowane pasma nie będą wyglądać zbyt dobrze i zaczną odznaczać się na tle pozostałych włosów. A nawet jeśli efekt końcowy nie ma być w pełni naturalny (bo przy zastosowaniu różowej farby na pewno taki nie będzie), to jednak pasemka powinny płynnie przechodzić na same włosy, dlatego należy wybrać dla nich odpowiednią szerokość, uwzględniając tutaj również grubość i objętość samych kosmyków.

Po wyciągnięciu pasm można zacząć je farbować. Farba do pasemek powinna zostać rozrobiona z dołączonym do niej kremem, a następnie przeniesiona na fragmenty włosów przy użyciu gładkiego pędzelka. Oczywiście wszystkie kosmyki muszą zostać idealnie pokryte. Należy sprawdzić, czy farba została równomiernie na nich rozprowadzona, by efekt był spójny i jednolity. Po upływie czasu wskazanego na opakowaniu produktu farbę można zmyć już z włosów. Najlepiej zastosować delikatny szampon oczyszczający, który wypłucze resztki barwnika, aby nie zafarbowały one ręcznika bądź ubrań. Efekt będzie zauważalny od razu. Takie pasemka potrafią naprawdę efektownie wpłynąć na kobiecy wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here