Jak zaradzić wiecznie splątanym włosom?

0
1076

Splątane albo wręcz skołtunione włosy to problem, z którym boryka się wiele pań… a także część panów. Nieustanna walka ze szczotką i różnorodnymi preparatami jest przy tym męcząca i najczęściej nie przynosi żadnego rezultatu. Jak zatem poradzić sobie z tym kłopotem? Odpowiedzią może być szczotka Olivia Garden. W tym artykule wyjaśniamy dlaczego.

Metody na skołtunione włosy

Problem splątanych włosów najbardziej dokucza nam zimą, kiedy nieustanne zakładanie i zdejmowanie kurtki, szalika i czapki powoduje prawdziwy armagedon na naszej głowie. Dodatkowo w tym okresie włosy są słabiej odżywione, ponieważ w sklepach nie ma dostępnych sezonowych owoców i warzyw, a same nieszczególnie dbamy o właściwą suplementację. Na skołtunienie najbardziej narażone są natomiast włosy suche i wysokoporowate. Ich rozchylone łuski łatwo się bowiem haczą i ocierają o siebie, co prowadzi do nieestetycznego połączenia. Kołtunom można jednak zapobiec. Istnieje kilka sposobów, chociaż najlepszym z nich jest niewątpliwie szczotka Olivia Garden.

Regularne szczotkowanie chroni przed skołtunieniem

Regularne szczotkowanie włosów skutecznie chroni je przed splątaniem. Od czasu do czasu poszczególne kosmki są bowiem rozdzielane, co zmniejsza ryzyko skołtunienia. Ważną zasadą w tym zakresie jest nierobienie niczego na siłę. W ten sposób można bowiem łatwo uszkodzić włosy, w tym po prostu je wyrwać lub złamać. Szczotkowanie włosów już splątanych może być niezłym wyzwaniem. W takiej sytuacji najlepiej najpierw zastosować odżywkę bez spłukiwania. Trzeba po prostu nałożyć ją na powstały kołtun i delikatnie wmasować. Gdy włosy staną się śliskie łatwiej będzie je rozczesać szczotką Olivia Garden. Podobne właściwości co odżywka ma również olejowanie.

Dlaczego warto stawiać na szczotkę Olivia Garden?

Szczotka Olivia Garden występuje przy tym w różnych wariantach. W zaufanych sklepach fryzjerskich dostępne są modele z czterema, sześcioma, a nawet ośmioma zębami. Szczotka ta powstała przy użyciu nowoczesnych technologii oraz z myślą o komforcie i wygodzie osób, posiadających długie włosy ze skłonnościami do plątania. Tajemnica tych akcesoriów tkwi w odpowiednim rozkładzie zębów szczotki, a także właściwym umiejscowieniem na nich szczotkujących „igiełek”. Szczotka Olivia Garden świetnie radzi sobie ze skołtunionymi włosami i przywraca im dawny blask. Wszystkie modele tej szczotki posiadają elastyczną główkę, która doskonale dopasowuje się do kształtu głowy i włosów. Mają też ergonomiczną rączkę, która czyni szczotkowanie wygodnym i przyjemnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here