przebarwienia od słońca - jak się chronić?

Plamy pigmentacyjne są traktowane wyłącznie jako defekt estetyczny, nie są zagrożeniem dla zdrowia. Jednak mimo to lepiej im zapobiegać. Aby ich uniknąć istotne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji podczas codziennych zabiegów. Co jeszcze można zrobić, żeby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia?

Czym są plamy od słońca?

Plamy słoneczne są płaskie i charakteryzują się brązowym zabarwieniem. Rozwijają się zwykle na obszarze skóry, które jest narażona na działanie promieni słonecznych. Promieniowanie UV sprawia, że melanocyty się namnażają i to prowadzi do pojawienia się nieestetycznych przebarwień na naszej skórze.

Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa

Podstawą pielęgnacji skóry, która jest narażona na pojawienie się plam słonecznych jest stosowanie kremu z filtrami UV każdego dnia, bez względu na porę roku. W pochmurne dni również jesteśmy narażeni na szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Unikanie promieni słonecznych w godzinach szczytu

Sam proces opalania nie jest niezdrowy, dzięki niemu dochodzi do syntezy witaminy D w naszym organizmie. Aby jednak robić to tak jak trzeba, należy unikać wystawiania się na słońce w godzinach szczytu, czyli 11-14. W tym przedziale promienie słoneczne działają bardziej intensywnie i są znacznie bardziej szkodliwe dla skóry.

Przeczytaj też: http://ladychwila.pl/jak-skutecznie-poradzic-sobie-z-uporczywym-kaszlem/

Odpowiednie nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne

Aby zapewnić skórze dodatkową ochronę, warto nosić odzież ochronną, odpowiednie nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Dodatki tego typu są w stanie zapobiec bezpośredniemu oddziaływaniu promieni UV na skórę oraz oczy. Okulary przeciwsłoneczne dodatkowo chronią delikatną skórę wokół oczu przed przedwczesnym starzeniem.

Jaki wpływ na plamy słoneczne mają perfumy?

A jak to jest z perfumami? Wiele osób twierdzi, że to one przyczyniają się do powstawania plam słonecznych. To prawda, zarówno perfumy, kremy oraz wody kolońskie posiadają w swoim składzie składniki, które mogą przyczynić się do pojawiania się plam na skórze. Oczywiście jeżeli są aplikowane przed ekspozycją na słońce.
Dochodzi wtedy do reakcji fototoksycznej, która przyczynia się do wytwarzania większej ilości melaniny i w wyniku tego na skórze pojawiają się plamy pigmentacyjne. Żeby uniknąć przebarwień zdecydowanie lepiej jest używać kremu do opalania z dobrym filtrem przeciwsłonecznym.

Źródło: https://www.bebello.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiezwykła Ziemia Egipska
Następny artykułObjawy alergii oczu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here