Jak powinny pielęgnować włosy blondynki?

W dzisiejszych czasach można mieć włosy w takim kolorze, jaki nam tylko przyjdzie do głowy. W sklepach i w salonach fryzjerskich, mamy do wyboru mnóstwo kolorów farb, w tym także wiele odcieni awangardowych i bardzo ciekawych. Nikogo już nie dziwi kolor zielony na włosach, niebieski czy różowy, dzięki takim kolorom pokazuje się swoją indywidualność i wyjątkowość. Jednak można też zauważyć, że jest wiele osób, które cenią sobie klasykę i nie lubią szaleństwa kolorystycznego na głowie. Te osoby, cenią sobie stonowane kolory w tradycyjnych odcieniach, które nigdy nie wychodzą z mody. Do takich osób należą wszystkie blondynki, czyli grupa społeczna kobiet nosząca włosy blond.
Blondy nigdy nie wychodzi z mody
Kolor blond na włosach, to jeden z najpopularniejszych odcieni. Kochają go kobiety na całym świecie. Największe ikony mody, stylu i telewizji, taki kolor na włosach nosiły. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet w dzisiejszych czasach kreuje się na ich wizerunek. Blond pasuje osobom o jasnej i miodowej karnacji. Nie jest przeznaczony dla osób o ciemnej karnacji, bo zbyt się odbija od twarzy i nie wygląda to dobrze. Farby do włosów blond, zawierają rozjaśniacz, dzięki czemu łatwo można rozjaśnić każdy odcień włosów. Wyróżnia się kilka wariacji kolorystycznych w przypadku farb blond, w zależności od odcienia. I tak można wyróżnić platynowy blond, mroźny blond, słoneczny blond, miodowy blond, słomiany blond, ciemny blond itp. Dzięki temu każdy może sobie dobrać taki odcień blondu, jaki mu najbardziej będzie pasować. Blond może mieć przeróżny odcień, dodatkowo przebywanie letnią porą na słońcu, jeszcze bardziej ten kolor rozjaśnia. Można też stosować specjalne kosmetyki, przeznaczone dla włosów w odcieniach blondu.
Ochrona koloru i jego wzmocnienie
Jako, że w farbach do włosów blond jest rozjaśniacz, to niestety zwykle włosy po farbowaniu są osłabione i niejednokrotnie mocno zniszczone. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja takich włosów każdego dnia, zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym, przynajmniej raz na jakiś czas. Powinno się stosować specjalne kosmetyki przeznaczone dla włosów blond, które je odżywią, wzmocnią i sprawią, że kolor będzie bardziej efektowniejszy i pełen blasku. Najważniejszy jest tu szampon i dobra odżywka do włosów blond. Powinny one być z jednej serii, tak by wzajemnie się uzupełniały. Jest bardzo wiele tego typu kosmetyków, oferują je przeróżni producenci, jest więc z czego wybierać. Jeśli chodzi o odżywki to wybór jest tu bardzo różnorodny. Mamy do wyboru odżywki do spłukiwania i odżywki w spraju, które rozpyla się na włosach i pozostawia do wyschnięcia. Lepszą propozycją dla włosów blond, są odżywki w spraju, bo nie obciążają one i tak już cienkich włosów, wręcz przeciwnie dodają im lekkości. Odżywki w spraju można używać każdego dnia, zawsze po myciu włosów, ale także na włosy suche. Są one łatwe w użyciu i zostawiają na włosach wspaniały zapach. Każdej blondynce przyda się także maska do włosów blond, którą nakłada się na mokre włosy i zostawia przez kilkanaście minut na głowie a następnie obficie spłukuje. Taka maska potrafi sprawić prawdziwe cuda, doskonale nawilża włosy przesuszone na wskutek farbowania, odżywia je po same końcówki. Działa na rozdwojone końcówki, na puszące się włosy, likwiduje ich łamliwość i kruchość. Po wysuszeniu włosów, które wcześniej miały nałożone maskę, są one miękkie, pachnące, miłe w dotyku i wyglądają bardzo zdrowo. Maskę nakłada się raz na jakiś czas, można to robić raz na tydzień, raz na dwa tygodnie. Ważne by być w tym konsekwentnym i systematycznym a wtedy efekt naprawy włosów będzie szybko zauważalny.
Kolor blond jest jednym z najpiękniejszych odcieni, jaki można nosić na głowie. Nie ma się więc czemu dziwić, że przeważająca większość kobiet na taki kolor się właśnie decyduje. Jeśli ma się naturalny odcień blondu, wtedy odpowiednim odcieniem farby można ten odcień podkreślić, ale tak naprawdę nawet brunetka może się przefarbować na kolor blond, jeśli nie ma za ciemnej karnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here