Jak naprawić zniszczenia na włosach?

Twoje włosy są matowe, łamliwe i zniszczone? Szukasz magicznej odżywki, która sprawi, że zniszczenia włosów zostaną naprawione? Nie mamy dobrych wiadomości. Niestety – wiele zniszczeń włosów jest nieodwracalnych, a jeśli są – nie naprawisz ich przy użyciu tylko jednego, cudownego serum do włosów. Zdrowe i zadbane włosy to efekt przemyślanej i odpowiednio dobranej pielęgnacji.
Przy włosach mocno zniszczonych najrozsądniejszym rozwiązaniem jest ich ścięcie. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie skrócenia włosów o znaczącą długość to daj się namówić chociaż na podcięcie końcówek. Skrócenie włosów choćby o jeden centymetr sprawi, że końcówki będą o wiele mniej podatne na dalsze rozdwajanie.
Przy włosach zniszczonych stosowanie odżywek do włosów po ich każdym myciu to absolutna konieczność, na której jednak pielęgnacja nie powinna się kończyć. Po umyciu włosów, nałożeniu i spłukaniu odżywki powinnaś zastosować jeszcze serum do włosów i serum do zniszczonych końcówek. Włosy susz niższą temperaturą, co pozwoli na domknięcie się łusek włosa i sprawi, że po wysuszeniu włosy będą nieco bardziej błyszczeć.
Zniszczone włosy oprócz odżywek i serum wymagają często stosowania specjalistycznych, silnie regenerujących masek. Maskę nakłada się na wilgotne włosy, następnie nakłada się na głowę foliowy czepek (lub w wersji ekonomicznej – zwykłą jednorazową reklamówkę), a następnie zawija się je w ręcznik i trzyma od kilkunastu minut do nawet godziny czasu (im dłużej tym lepszy efekt). Zastosowanie maski na zniszczone włosy daje nam silny efekt odżywienia i nawilżenia włosów, który powinien utrzymywać się aż do następnych kilku myć. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć.
Bardzo dobre efekty w regeneracji włosów daje również ich olejowanie. O zabiegu olejowania słyszała już zapewne większa część kobiecego społeczeństwa, jednak nie każda kobieta stosowała go na swoich włosach. Myślimy sobie – „jak to? Taki tłusty olej na włosy? A jak to potem zmyć? Włosy pewnie będą się przetłuszczać ” – nic bardziej mylnego. Właściwie przeprowadzony zabieg olejowania daje naprawdę spektakularne efekty, które są zwykle lepsze niż zastosowanie odżywki, maski i serum do włosów razem wziętych.
Zabieg olejowania powinien opierać się przede wszystkim na odpowiednio dobranym, naturalnym oleju nierafinowanym (oleje nierafinowane mają najlepsze właściwości). W przypadku włosów mocno zniszczonych w większości wypadków mamy do czynienia z włosami wysokoporowatymi, a co za tym idzie – przy olejowaniu należy wybrać olej przeznaczony do włosów wysokoporowatych. Oleje do włosów wysokoporowatych to między innymi: olej lniany, olej z wiesiołka, olej z orzechów włoskich, lniany, słonecznikowy, olej z pestek dyni, olej konopny i olej z pestek winogron. W każdym wypadku najlepiej wypróbować kilka olejów, żeby przekonać się, który z nich najlepiej sprawdzi się na naszych włosach.
Najpopularniejszą metodą olejowania włosów jest olejowanie włosów na mokro, można też olejować na sucho, ale większość pań uważa, że efekt po olejowaniu na sucho jest nieco mniej spektakularny. Olejowanie włosów na mokro polega na nałożeniu na wilgotne, umyte włosy niewielkiej ilości wybranego oleju. Olej nakładamy na całą długość włosów ze szczególnym uwzględnieniem ich końcówek, gdyż to one są najbardziej zniszczone. Następnie na włosy nakładamy czepek, owijamy je ręcznikiem i czekamy 30-90 minut (możesz nawet spać w naolejowanych włosach w myśl zasady im dłużej – tym lepiej). Po upływie określonego czasu włosy myjemy delikatnym szamponem dwukrotnie żeby mieć pewność, że na włosach nie pozostał żaden tłusty film.
W przypadku mocno zniszczonych włosów warto rozważyć też zabieg profesjonalnej regeneracji w salonie fryzjerskim, gdzie fryzjer dobierze odpowiednie serum do włosów lub przeprowadzi inny, silnie regenerujący zabieg. Hitem ostatnich lat jest zabieg z użyciem preparatu olaplex, który naprawia zerwane mostki połączeń siarczkowych w strukturze włosa i świetnie naprawia zniszczenia, z którymi nie poradzi sobie ani żadna maska, ani serum lub odżywka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here