Fryzjer

Jestem fryzjerką, pracuję w zawodzie już piętnaście lat, ale odkąd pamiętam zawsze interesowało mnie fryzjerstwo i majsterkowanie z fryzurami. Wszystkie moje lalki przeszły metamorfozę ze swoimi włosami. Pamiętam jak rodzice zauważyli, że bawię się tylko włosami lalek, kupili mi specjalną głowę lalki z długimi włosami i sprzęt, którego nie powstydziłby się wykwalifikowany specjalista od fryzur. To był najlepszy prezent, jaki dostałam kiedykolwiek, do dziś mam tę głowę.jednak na obecną chwilę na krótkie włosy. To na niej ćwiczyłam pierwszą farbę, pierwszy balejaż, i pierwsze cięcia. Strasznie sentymentalna pamiątka, za to moi rodzice mają dożywotni rabat na bezpłatną usługę fryzjerską u mnie.
Z doświadczenia, jak i praktyki wiem, że w życiu każdego człowieka pojawia się taki moment, iż decyduje się na radykalną zmianę w swoim życiu. Czynniki, które wpływają na ich decyzje są różne, może to być zmiana pracy, wyprowadzka z domu, zmiana partnera, lub rozpad związku, albo po prostu chęć aby poczuć się lepiej. Jeżeli chodzi o kobiety to najczęściej decydują się na zmianę w swoim wyglądzie, a z dostępnych dla niej środków najlepszym i najłatwiejszym wyjściem jest wizyta u fryzjera i tutaj do akcji wkraczam ja.
Najczęściej kobiety decydują się na maksymalne skrócenie włosów z długich na krótkie. Różnymi kierują się pobudkami, a to zostały mamami i włosy im wypadają, albo nie mają czasu zajmować się długimi włosami, często kobiety, które przez całe dzieciństwo miały długie włosy jak już wchodzą w świat dorosłości pierwsze co robią to obcinają włosy, aby spróbować jak to jest chodzić w krótkich i pokazać światu, że właśnie w ten sposób żegnają się z okresem dzieciństwa. Najczęściej wybierają fryzurę na boba, często ze zgolonym jednym bokiem. Tutaj muszę jednak zniszczyć nieprawdziwą teorię, a tym samym zniszczyć niektórym kobietom ich plan odnośnie skrócenia włosów. Jak już wcześniej wspomniałam niektóre decydują się na ostre cięcie, ponieważ myślą, że będą wtedy mniej czasu poświęcać na ogarniecie bałaganu na głowie. Otóż drogie panie nic bardziej mylnego. Długie włosy można zawsze na szybko związać w kitę, koka, lub uczesać i zostawić rozpuszczone, natomiast krótką fryzurę trzeba ułożyć codziennie i poświęcić jej trochę czasu, aby wyglądała jak byście zaraz wyszły od fryzjera.
Inne kobiety decydują się na zmianę koloru włosów, jedne chcą całkowitej zmiany z ciemnego na jasny lub odwrotnie lub z brunetki chcą przejść na rudy bądź inny. Gdy widzę, że niektóre nie są pewne swojej decyzji często doradzam im farbowanie włosów na chwile, farbami, które schodzą z włosów maksymalnie do pięciu myć. Mogą w ten sposób pochodzić i pobyć z nowym kolorem włosów, i zobaczą jak się czują. Zawsze można położyć właściwą farbę jak już się zdecydujecie. Albo jak wolicie co tydzień inny kolor, można szaleć do woli.
Ostatnio w modzie zwłaszcza na wiosnę i lato modny jest kolor siwy, baby blue, lub też farbowanie z odrostami polegające na tym, że od głowy mamy swój kolor włosów natomiast w dalszej części jest inny odcień, co daje wizualnie obraz dwóch kolorów.
Niektóre z Pań wracają jeszcze do starych czasów i chcą balejaż, co sama odradzam, bo już niestety ale stał się on niemodny, i wyparły go naturalne fale.
Niezależnie od tego, na jaką zmianę fryzjerską decydują się kobiety, zawsze im zaznaczam, że najważniejsza jest pielęgnacja włosów, i nie ukrywajmy podczas farbowania czy balejażu włosy się niszczą, stają się matowe. Łamliwe i słabo odżywione. Dlatego dbajmy o nie, bo później ciężko jest je doprowadzić do idealnego stanu. Trzeba stosować odżywki i maski, które odbudują strukturę włosa i dodadzą i m blasku.
Osoby, które powinny szczególnie zadbać o pielęgnację to te, które często zmieniają kolor włosów, lub używają suszarki, prostownicy, lokówki czy też jakiegokolwiek sprzętu chemicznego, który wpływa na kondycję włosa. Natomiast w okresie wakacyjnym o nawilżenie powinien zadbać każdy bez wyjątku, ponieważ wszyscy wystawiamy je na szkodliwe działanie promieni słonecznych.
Pamiętajmy piękne włosy to zdrowe włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here