Farbowanie włosów bibułą

Jedną z rzeczy, o której marzą małe dziewczynki, patrząc na swoje mamy oraz ciocie jest farbowanie włosów, które wraz z chodzeniem na obcasach oraz malowaniem ust jest kojarzone przez nie z dorosłością oraz przepustką do lepszego świata. Pierwsze próby zmiany koloru fryzury są zazwyczaj podejmowane przez nastolatki, około trzynastego roku życia. Niejedna, a czasem niejeden z nas pamięta jak farbował sobie pasma kredkę świecową, w tajemnicy przed rodzicami. Powszechnym było również farbowanie włosów żółtą bibułą, a odważniejsze osoby decydowały się na szamponetki, które niestety bardzo często brudziły ubrania.
W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości koloryzacji włosów. Najpowszechniejszą z nich jest stosowanie farb, które pozwalają na uzyskanie najtrwalszego efektu, włosy wyglądają bowiem atrakcyjnie nawet po upływie kilku miesięcy. Innymi możliwościami są szampony koloryzujące oraz inne preparaty o podobnym działaniu, w ich przypadku jednak, barwa jest spłukiwana podczas mycia, a co za tym idzie jest coraz bledsza. Zazwyczaj po kilkunastu, a czasem nawet już po kilku myciach kolor jest praktycznie niedostrzegalny. Obecnie panuje również moda na farbowanie połowy włosów lub samych końcówek, jednak do takich zabiegów koniecznym jest zastosowanie farb do włosów.
Powyżej wspomniano już o alternatywnej metodzie jaką jest farbowanie włosów żółtą bibułą. Wbrew pozorom metoda ta, która kojarzy się zazwyczaj jedynie z wygłupami nastolatków, ma wiele zalet. Przede wszystkim farbowanie włosów żółtą bibułą zajmuje bardzo niewiele czasu, a ponadto możemy w ten sposób zabarwić zarówno całą głowę, jak i tylko niektóre pasma lub końcówki. Kolejną zaletą metody jest jej niska cena, cena rolki bibuły nie przekracza bowiem dwóch złotych. Ponadto materiał jest łatwo dostępny w każdym sklepie papierniczym, a także można nabyć go w wielu różnych kolorach oraz odcieniach.
Farbowanie włosów żółtą bibułą jest doskonałym rozwiązaniem, w przypadku gdy chcemy mieć zafarbowane włosy przez krótki okres czasu, na przykład na bal przebierańców lub inną imprezę. Zazwyczaj zabarwienie znika bowiem już po pierwszym umyciu włosów, jednak należy pamiętać, iż u niektórych osób efekt może utrzymać się przez dłuższy okres czasu. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku grubych włosów, gdy barwnik wnika głębiej, dlatego jego zmycie staje się kłopotliwe. Farbowanie włosów żółtą bibułą jest ponadto bezpieczne, gdyż nie powoduje to ich zniszczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku farb koloryzujących.
Tego rodzaju metodą możemy uzyskać jednolity kolor nawet na całej głowie, jednak nie zawsze jest to łatwe. Farbowanie włosów żółtą bibułą przynosi różne efekty w zależności od koloru włosów. Dużo atrakcyjniejszy oraz bardziej widoczny efekt można bowiem uzyskać na włosach jasnych, w przypadku ciemnych odcieni proces ten jest zazwyczaj dużo trudniejszy. Musimy pamiętać, iż ciemniejsze, bardziej intensywne kolory bibuły zawierają większą ilość pigmentów, a przez to łatwiej jest uzyskać pożądany efekt, najlepiej sprawdzają się barwy czerwone oraz granatowe.
Farbowanie włosów żółtą bibułą należy rozpocząć od zabezpieczenia dłoni, gdyż równie szybko jak włosy barwi ona skórę. Powinniśmy zatem ubrać rękawiczki ochronne, a także ciuchy których nie będzie nam szkoda w przypadku zabrudzenia. Musimy również pamiętać, iż głębokość na jaką pigment wniknie w głąb włosa będzie miała istotne znaczenie nie tylko na trwałość koloru, ale również na intensywność jego zniszczenia.
Aby przeprowadzić farbowanie włosów żółtą bibułą powinno się pociąć materiał na pasma średniej grubości. Następnie należy delikatnie zwilżyć uzyskane skrawki i owinąć nimi pasmo włosów. Inną możliwością jest pokrycie włosów suchą bibułą, a następnie jej zwilżenie. Papier ostrożnie zdejmujemy po upływie kilku minut, czas jest uzależniony od intensywności koloru jaki chcemy uzyskać. Następnie, aby zobaczyć efekt należy poczekać, aż włosy wyschną same lub wysuszyć je suszarką, może to jednak doprowadzić do tego, iż farba wniknie w głębsze warstwy włosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here