Co warto wiedzieć o stosowaniu kwasu hialuronowego na ustach?

Powiększanie ust przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego to jeden z popularniejszych zabiegów upiększających w Polsce. Wykonuje się go w dobrych gabinetach medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy znajduje zastosowanie nie tylko przy powiększaniu ust, ale także przy poprawie ich konturu i walce z efektami starzenia się skóry zlokalizowanej w okolicach warg. Warto jednak poznać zasady zabiegu oraz szeregu innych zagadnień, między innymi – powiększanie ust kwasem hialuronowym skutki uboczne. Trzeba bowiem pamiętać, że jest to stosunkowo prosty zabieg, ale jego efekty mogą być naprawdę różne.

Kiedy stosować kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszych organizmach, dlatego uważa się go za bezpieczny. Jest łatwy w stosowaniu, bezpieczny dla organizmu, a do tego znajduje stosunkowo wszechstronne wykorzystanie. Właśnie dlatego docenia się go tak bardzo w medycynie estetycznej/ kwas hialuronowy z powodzeniem zastępuje obecnie botox, popularny tak bardzo jeszcze kilka lat wstecz. Tak naprawdę kwas hialuronowy da się usunąć, nawet jeśli efekty zabiegu nie będą zadowalające. Kwas hialuronowy z racji swojego naturalnego pochodzenia nie daje długotrwałych efektów i każdy zabieg z jego użyciem po pewnym czasie należy powtórzyć. Do tego nie hamuje on procesów starzenia się skóry, a jedynie maskuje tego efektu. W takim razie, dlaczego kwas hialuronowy jest tak popularny?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy stosunkowo często wykorzystuje się do powiększania wargi górnej oraz dolnej, a także do poprawy konturu ust. Powiększenie wykonuje się wtedy, gdy usta są zbyt wąskie lub mocno asymetryczne, co często się zdarza. Kwas wstrzyknięty w odpowiedniej dawce przez osobę wyspecjalizowaną do wykonywania tego typu zabiegów pozwala na uzyskanie naturalnego efektu i to w zaledwie kilka minut, do tego kwas ma właściwości nawilżające usta. Jest wstrzykiwany za pomocą igły i ampułko-strzykawki przez lekarza, zwykle w znieczuleniu miejscowym. Do znieczulenia stosuje się specjalne kremy, które zmniejszają bodźce bólowe po kilku minutach od zastosowania, chociaż nie niwelują ich całkowicie. Sam zabieg nie jest trudny i trwa około 30 minut, wymaga jednak fachowej wiedzy i precyzji. Z tego powodu stanowczo powinno się unikać gabinetów, w których podawaniem kwasu hialuronowego zajmują się zwykłe kosmetyczki – tak naprawdę nie mają one odpowiednich uprawnień!

Powiększanie ust kwasem hialuronowym skutki uboczne
Zanim zdecydujemy się na poprawę kształtu ust kwasem hialuronowym, należy pamiętać, że każdy zabieg może nieść ze sobą skutki uboczne. Kwas hialuronowy jest jednak naturalny, dlatego ewentualne powikłania są bardzo rzadkie. Zazwyczaj należą do nich – miejscowa opuchlizna, zaczerwienienie, rumień czy krwiak podskórny. Lekarz po przeprowadzeniu zabiegów powinien w umiejętny sposób rozmasować usta, by dokładnie rozprowadzić preparat i nadać wargom odpowiedni kształt. Jeśli tego nie zrobi, efekt może nie okazać się zadowalający. Na szczęście ewentualne skutki uboczne ustępują po pewnym czasie samoistnie i nie wymagają leczenia. Zaczerwienienie czy opuchlizna ustępują zwykle tego samego dnia, natomiast przy powstaniu krwiaka należy odczekać kilka dni, by mógł się on wchłonąć. Należy pamiętać, by zabiegów nie wykonywać zbyt często, niezgodnie z zaleceniami. Może to bowiem powodować powstawanie na ustach nieestetycznych zwłóknień i nierówności, które wywołają efekt obwisłych ust.

Jak długo utrzymują się efekty?
Już zaraz po wykonaniu zabiegu, można zobaczyć widoczne efekty polegające na wypełnieniu ust, ich podniesieniu, a także wyrównaniu konturu. Do tego usta wyglądają naturalnie i wcale nie są sztucznie „napompowane”. Skóra wokół ust powinna nabrać elastyczności, a drobna siateczka zmarszczek zostanie wygładzona. Efekty nie trwają jednak wiecznie, ponieważ kwas hialuronowy się wchłania, a zabieg należy powtarzać co około 6 miesięcy. Dopiero regularne wykonywanie zabiegów kwasem hialuronowym gwarantuje utrzymywanie się efektu na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here