Akcesoria niezbędne do nakładania henny

Henna to jeden z wielu zabiegów, z jakimi możemy spotkać się w salonach kosmetycznych. Nakładanie henny na brwi i rzęsy pozwala je przyciemnić i podkreślić, a efekt pozostaje długo widoczny. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla pań, które marzą o wyrazistym wyglądzie i podkreśleniu detali twarzy na długi czas, bez konieczności nanoszenia poprawek.

Czym dokładnie jest henna?

Henna to naturalny barwnik kosmetyczny występując w roślinach. Od wieków stosowana jest do barwienia skóry czy włosów, a także włosków na brwiach czy rzęs. Posiada kilka odcieni, które sprawiają, że z łatwością można ją dobrać do naturalnego odcienia włosów i skóry. Dzięki temu każdy może znaleźć dla siebie odpowiednie zabarwienie tego preparatu, który pięknie podkreśli urodę i nie będzie wyglądał nienaturalnie czy zbyt wyraziście.

Jak wygląda zabieg nakładania henny na brwi?

Farbowanie brwi henną to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych zabiegów w salonach kosmetycznych, ale także w domach. Zawdzięcza to między innymi prostocie wykonania, szybkości zabiegu oraz długiemu utrzymywaniu się efektów. Jak zatem należy ją wykonać?

Zabieg henny warto zacząć od próby alergicznej poprzez naniesienie niewielkiej ilości preparatu na skórę. Jeśli po 24 h nie nastąpi reakcja alergiczna, możemy wierzyć, że nie pojawi się w ogóle i można przystąpić do wykonywania zabiegu.

Nakładanie henny zaczyna się od zabezpieczenia okolicy brwi tłustym kremem, który ma ochronić skórę przed zafarbowaniem w niepożądany sposób. Następnie na włoski za pomocą patyczka kosmetycznego lub innego wygodnego narzędzia nakłada się niewielką ilość preparatu z henną. Pozostaje on na włoskach 5-10 minut, przy czym warto wiedzieć, że im dłuższy czas działania henny, tym mocniejszy jest efekt koloryzujący.

Na koniec hennę zmywa się za pomocą ciepłej wody, na przykład używając do tego płatków kosmetycznych. Po całym zabiegu wystarczy już tylko wystylizować brwi, aby uzyskać optymalny wygląd. Co ważne, efekt farbowania powinien utrzymać się około dwóch tygodni.

Jakie kosmetyki z henną i akcesoria warto wykorzystać?

Podstawowymi kosmetykami niezbędnymi do wykonania henny są zawierające ją preparaty. Wśród nich pojawia się przede wszystkim sprawdzona henna proszkowa do brwi, która jest klasycznym kosmetykiem, pozwalającym na uzyskanie optymalnego efektu już po dodaniu kilku kropel wody utlenionej do proszku. Pozwalają one na złapanie pigmentu, a za sprawą możliwości dowolnego mieszania tych składników, każdy przygotuje dokładnie taką ilość preparatu, jaka jest mu potrzebna.

Drugim rozwiązaniem są henny w żelu, przygotowane już do pracy. Wystarczy je tylko nanieść na włoski, aby uzyskać pożądany efekt. Odznaczają się przy tym całym szeregiem atrakcyjnych kolorów, które nie wymagają samodzielnego mieszania w odpowiednich proporcjach. Dzięki nim praca jest znacznie łatwiejsza i szybsza, a same kolory lepiej oddają barwy włosów, do których są zazwyczaj dopasowane.

Ostatnim przydatnym elementem będzie paletka kosmetyczna, która pozwoli przygotować hennę w wybranym odcieniu i będzie stanowić doskonałe oparcie dla patyczków kosmetycznych lub pędzelków. Z jej pomocą praca będzie jeszcze łatwiejsza, szybsza i bez wątpienia bardziej czysta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here